Таку думку 24 Каналу озвучив військовий експерт Андрій Харук. Такі танки РТ-91 називають міцними, мов криця.

Важливо Закінчилася річна дискусія, – Піонтковський про передачу Україні танків Leopard

Удосконалена версія Т-72

Харук розповів, що Польща викупила свого часу багато танків Т-72Р, експортний варіант радянських танків. На їх основі вона зробила частину нових, частину переобладнала. Танки РТ-91 мають удосконалений приціл, кращий двигун.

Оскільки зараз Польща інтенсивно проводить оновлення танкового парку, вона закупила й Abrams, замовила й почала отримувати вже південнокорейські танки К-2. Відповідно утримувати танки старіших моделей, як-от Т-72, РТ-91, особливого сенсу немає, й відповідно вони вирішили передати ці танки Україні,
– зазначив військовий експерт.

Він додав, що раніше поляки вже передали значну кількість, приблизно 200 танків Т-72. Щодо танків РТ-91, на них немає динамічного захисту, але можна вже в Україні встановити. Так, зокрема, робили й з попередніми танками, коли їх уже в Україні доводили до сучасного стану захисту.

До теми – Польща передає ЗСУ ще більше танків: дивіться відео

Танки Аbrams М1А2

За словами військового експерта, основна проблема постачання американських танків Abrams – це те, що вони мають броню зі збідненого урану. Такі танки США не постачає нікому за кордон. Їх відправляють на заводи, де знімають цю броню і змінюють її на іншу, з чим і пов'язані тривалі темпи постачання.

"М1А2 – це сучасний танк. Він був спроєктований на початку 90-х років, пройшов кілька етапів модернізацій, і з того часу він вирізняється добрими прицільними пристроями, доброю 70-мм далекобійною гарматою і завдяки потужному двигуну 1 500 кінських сил є достатньо маневреним і його динамічні характеристики є непоганими", – зауважив Харук.

Військова допомога Україні: останні новини