Додатковий дев’ятий пункт також будують на залізничному вокзалі в Перемишлі.
До теми ДПСУ підтвердила заборону виїзду для чоловіків віком 18 – 60 років
Підкарпатська воєвода Ева Лєніарт каже, що це пункти першого забезпечення. Там можна отримати інформацію, харчування, медичну допомогу та відпочити.
Після першого забезпечення біженців можуть відправитися до місць перебування в Польщі, визначених самостійно або воєводами.
Вона також зазначила, що людина, яка перетинає кордон, повинна повідомити прикордонника, що вона тікає від війни і потребує міжнародного захисту. Далі його направляють до пункту прийому і надають транспорт.
Також люблінський воєвода Лєх Справка повідомив про відкриття пунктів прийому, які надають допомогу постраждалим від бойових дій в Україні. За його словами, у воєводстві є відповідна база розміщення у регіоні, куди буде направлено біженців.
У випадку з Люблінським воєводством біженці з України будуть спрямовані до Мазовєцького, Великопольського, Західно-Поморського, Поморського та Куявсько-Поморського воєводств.
Країни-члени Євросоюзу – готові прийняти в себе біженців з України. Першою таку заяву зробила власне Польща. У країні буде відкрито 8 пунктів у Люблінському та Підкарпатському воєводствах.
Сполучені Штати Америки заявили, про готовність прийняти біженців із України. Водночас у Вашингтоні прогнозують, що більшість українців відправляться до країн Європи.
До слова, через вторгнення Росії в Україні ввели воєнний стан. Усіх охочих закликають долучатися до Сил територіальної оборони.