Про це йдеться у статті Наталії Лебідь для сайту "24".
Так, президент Асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник вказує на те, що виїздити людей змушує економічна ситуація в Україні, передає Радіо Свобода.
Читайте також: Де у світі найбільше українських емігрантів: цікава статистика
Воскобойник переконаний: якби середня заробітна плата в Україні дорівнювала би польській мінус 200 євро (стільки коштує переїзд та проживання в Польщі), працівники лишалися б вдома.
Мінімальна заробітна плата в них складає 1475-1485 злотих в місяць (11 910 – 11 991 гривень за сьогоднішнім курсом). Менше цього розміру не мають права платити людині, яку найняли на роботу, якщо йдеться про трудовий контракт. З 1 січня цей розмір виріс на 5%,
– наводить він цифри.
При цьому циркуляційна міграція, на думку експерта, краща за постійну, адже більшість українців, за його даними, їдуть на заробітки терміном до п'яти місяців, після чого повертаються в Україну.
Та якщо українці мають інтерес до Польщі, то й Польща не менше зацікавлена у тому, аби на її терена прибували робочі руки – адже її власні громадяни також перетворилися на гастарбайтерів. "Близько 2,5 мільйона поляків поїхали в інші країни. Вони їдуть в Англію, Німеччину. Відповідно, Польща просто відчуває брак робочих рук. Їм потрібні люди, які приїжджатимуть та будуть працювати на їхніх підприємствах, бо їм треба чимось підганяти ріст власної економіки", – говорить Воскобойник.
Він згадує, що у 2010 році Польща видала 180 тисяч запрошень на роботу, тоді як у 2015 – вже 763 тисячі. "За оцінками польських експертів, у 2018 році українцям буде видано вже три мільйони запрошень на роботу. Можна сказати, що за період 2010-2018 років міграційний потік виріс у 15 разів", – підсумовує він.
Про потребу Польщі у тих, хто підтримуватиме на плаву її економіку, говорить і політичний аналітик Володимир Горбач.
Українці в Польщі – це справді меншина, але доволі велика. Ми можемо впевнено говорити, що більше мільйона українців перебуває в Польщі – працює або навчається. Польський роботодавець цінує цю робочу силу, бо вона його виручає в кризовий час, коли польський робітник почав шукати собі заробіток в Британії, Німеччині чи інших країнах Західної Європи з більшою зарплатою,
– розповів Горбач в інтерв'ю Прямому каналу.
Він наголосив, що польські роботодавці цінують українського робітника за дисциплінованість і старанність, до того ж, в українського працівника є мотивація. "Це, зокрема, стосується молодих людей, які намагаються зачепитись за роботу, а не сезонних робітників, що приїхали і наступного року поїхали в іншу країну", – додав Горбач.
Детальніше читайте у публікації: Другий сорт: як українців у Польщі кольором позначили