Те, що їдять українці, 92% – внутрішнє виробництво. Про це 24 каналу розповів виконавчий директор Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин.

Важливо Через фактичну крадіжку зерна: на Херсонщині припинили роботу понад 60% сільгосппідприємств

Він пояснив, що ми експортуємо трошки фруктів, а також рибу, адже наразі українці не мають можливості її ловити.

Всередині країни ціна на продовольство значно нижча, ніж у наших сусідів. Через блокування експорту в Україні створилися умови профіциту продовольства,
– повідомив Олег Пендзин.

"За рік в нас дуже сильно подешевшали яйця, попри те, що є й втрачені птахофабрики. Україна повністю забезпечує себе молочкою. Фактично всім", – акцентував експерт.

Сіль та цукор

Попри це є дефіциті на деякі товари, які вимушені імпортувати. Олег Пендзин нагадав, що "Артемсіль" припинила свою роботу через воєнні дії, тому сіль привозять з-за кордону.

Експерт припустив, що ціна не неї та на цукор зросте у липні. Адже почнеться період закруток й відповідно підвищиться попит.

Раціональна норма споживання солі – 5 кілограмів на душу населення в рік. Це визначено в Європі. Українці знаєте скільки зʼїдають? 15 кілограмів. Через особливість української продовольчої культури (закруток) й української кухні,
– розповів Олег Пендзин.

Він додав, що влітку в нас ще й дуже сильно зростає споживання цукру, адже господині готують варення.

Про зростання цін на сіль та цукор – дивіться відео

Останні новини щодо продуктів

  • На тлі війни, яку розв'язала Росія, в нашій державі значно підвищуються ціни на продукти. Українці вже відчули подорожчання гречки та солі. Однак не тільки на ці продукти підіймається ціна.
  • 90% солі в Україні видобувало Державне підприємство "Артемсіль" у місті Соледар Донецької області. Через активні бойові дії та постійні обстріли виробник припинив свою роботу. Допоки в регіоні не стане безпечно – сіль там не видобуватимуть.
  • Якщо у вас закінчилися запаси солі, або немає змоги придбати в найближчому магазині – не біда. Євген Клопотенко поділився кількома цінними порадами, як замінити цей важливий продукт вдома.
  • У Росії фіксують рекордне за 16 років зростання цін на сіль. У порівнянні з березнем 2021 року вартість одного кілограму солі в російських магазинах у березні 2022-го зросла в середньому на 23%.