Відповідний указ №215/2019 опублікований на сайті Адміністрації Президента 11 травня. Філатов відповідав за правове забезпечення виконання конституційних функцій Президента України, зокрема у галузі судоустрою, розробку та впровадження судової реформи, представництво Президента України у судах.

Читайте також: Порошенко призначає військових, на яких може розраховувати за певних умов, – експерт

Філатов разом з колишньою очільницею НБУ Валерією Гонтаревою та екс-очільником Адміністрації Президента Борисом Ложкіним є підозрюваними у справі Сергія Курченка. Мовляв, вони дозволили злочинному угрупованню олігарха легалізувати мільярдів доларів.

Зазначимо, по завершенню своєї каденції Порошенко відзначився низкою кадрових змін – як звільнень, так і призначень:

Крім того, чинний президент нагородив званнями генералів більш ніж 20 осіб та присвоїв звання Героя України голові СБУ Василеві Грицаку.

Такі дії Порошенка розкритикували у команді новообраного президента Володимира Зеленського, зазначивши, що переглянуть "одіозні рішення" чинного гаранта стосовно низки кадрових призначень, які відбулись в останні тижні. Сам Зеленський вважає, що гарант коїть незворотне.

Але я розумію, що марно щось говорити людині, яка каже, я є готовим підставити плече, а саме тримає дві дулі в кишені. Це нагадує мені туриста у єгипетському готелі – завтра додому, валізи спаковано, номер вже прибрали, і нормально вихована людина чекає на трансфер до аеропорту. Але не Порошенко, він ніяк не зупиниться: тягне рушники, тапочки та бере все підряд зі шведського столу,
– прокоментував Зеленський.