Всім надіслали повістки на 23 та 25 квітня. Також у ГПУ викликають колишнього міністра екології в уряді часів Віктора Януковича Миколу Злочевського та керуючого директора компанії ICU Костянтина Стеценка.

Читайте також: Генпрокуратура завершила розслідування щодо Курченка: у чому звинувачують олігарха-утікача

ГПУ завершила розслідування щодо Курченка

28 березня Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про те, що департамент міжнародно-правового співробітництва ГПУ завершив розслідування у справі щодо українського олігарха-утікача Сергія Курченка.

Так, його підозрюють в участі у злочинній організації Януковича та вчиненні у її складі особливо тяжких злочинів проти України. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко. Зокрема, він перелічив 10 інкримінованих Курченку епізодів, які стосуються його діяльності, зокрема, у нафтогазовому і банківському секторах.

У ході розслідування, за словами генпрокурора, слідство встановило низку інших причетних до пов’язаних із Курченком злочинів осіб.

На сьогодні повідомлено про підозру 98 особам, у тому числі високопосадовцям. Із них 12 – вищі посадові особи міністерств та відомств, а також – Національного банку України, 6 керівників обласних державних адміністрацій, 14 осіб керівного складу державних компаній,
– зазначив Луценко.

Про підозру Гонтаревій, Ложкіну, Філатову

28 березня ввечері глава відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях ГПУ Костянтин Кулик оприлюднив лист, де зазначив, що вручнено підозри колишній очільниці НБУ Валерії Гонтарєвій, екс-очільнику Адмінітрації Президента Борису Ложкіну і заступнику глави Адміністрації Олексію Філатову. Мовляв, вони дозволили злочинному угрупованню Курченка легалізувати мільярдів доларів.

Читайте також: Курченко отримав можливість повернути у власність Одеський завод: подробиці

Його лист зацитували в ефірі телепрограми "Право на владу" на каналі "1+1", який, як відомо, належить олігарху Коломойському. Натомість, інші ЗМІ публікують лише фото частин підозр цим людям. Однак цілісного листа в медіа немає, всі посилаються на ефір "1+1".

"Рік тому суд дав дозвіл на спецрозслідування по Курченку. Як мінімум, в чотирьох різних епізодах подільниками Сергія Курченка виявилися Ложкін, Шверк, Гонтарєва, Стеценко, Злочевський і інші особи. І з них до сьогодні неохопленими офіційними підозрами лишилися громадяни Ложкін, Філатов, Шверк, Гонтарєва, Стеценко і Злочевський" – зачитали в програмі.

Відео: лист Кулика зачитують в ефірі телепрограми "Право на владу" на каналі "1+1"

Натомість, прес-секретар ГПУ Лариса Сарган написала на своїй сторінці у "Фейсбуці", що повідомлення про підозру було здійснено з порушенням законодавства.

Тоді повідомили, що підозри Гонтаревій, Ложкіну і Філатову склали незаконно, а доказів злочинів у слідства немає. Проте 22 квітня інформація про оголошення підозр згаданим особам з'явилась на офіційному сайті ГПУ.

Як відреагувала Гонтарева?

Гонтарева заявила, що не має наміру йти на допит до ГПУ. Натомість екс-голова НБУ запросила слідчих допитати її в Лондоні.

Я не збираюся йти на допит. Я живу і працюю в Лондоні. Якщо вони хочуть приїжджати мене допитувати, то хай приїдуть і допитають,
– сказала Гонтарева.

Вона запевнила, що не має жодного стосунку до махінацій Курченка.

"Це взагалі, крім як політично мотивованим, ніяк неможливо назвати. Тому що я не те, що з Януковичем або Курченком ніколи не бачилася, або з Арбузовим ніколи не була знайома, я ніколи не брала участі ні в якій угоді, ні в якій якості. До мене це не мало жодного відношення", – сказала екс-очільниця Нацбанку.

Вона додала, що це все почалося перед першим туром виборів президента, коли вийшов генпрокурор і сказав, що Костянтин Кулик "сфабрикував цю підозру, що вніс о 5 ранку за липовими документами".

Хто такий Сергій Курченко?Український бізнесмен, олігарх, власник групи компаній СЄПЕК (Східно-Європейська паливно-енергетична компанія), екс-власник і президент футбольного клубу "Металіст". Після Революції Гідності втік з України і досі переховується у Москві.

За оцінками МВС, злочинні схеми ввезення на територію України і продажу нафтопродуктів групою компаній СЄПЕК завдали українському бюджету збитків на 7 мільярдів гривень. Проти Курченка відкрита низка кримінальних справ, його майно та майно підприємств заарештовані. Як член оточення Януковича, Курченко потрапив під санкції Європейського Союзу.