Портнов у лютому 2019 року подав позови проти МЗС України, Генпрокуратури, посольства України в Канаді та посла Андрія Шевченка за збереження санкцій проти Портнова в Канаді.
Читайте також: Портнов – фігурант справи про держзраду через окупацію Криму
Що було вказано у позові Портнова? У позовній заяві Портнова було вказано, що на той час заступники генпрокурора і посол України в Канаді в листуванні з канадською владою називали Портнова "підозрюваним", і нібито через це він потрапив до списку санкцій цієї країни. Хоча, за словами самого Портнова, в той час він не був підозрюваним у жодній справі. Ісаєвська сказала, що Портнов був у статусі підозрюваного, але недовго.
"Сьогодні суд задовольнив мій позов про стягнення збитків, який заподіяли мені чиновники ГПУ, МЗС і Посольства України в Канаді за ініціювання канадських санкцій і фальсифікацію кримінальних справ. Сума збитку – близько 300 тисяч доларів США", – написав Портнов у Facebook.
Він пообіцяв, що не вимагатиме "жодної копійки" з українського бюджету, а планує дочекатися, коли "казначейство стягне всі гроші з заступника генпрокурора Стрижевської, чиновників МЗС і посла України в Канаді Шевченка".
За словами Портнова, 5 серпня він скерує відповідного листа до Казначейства "з пропозицією про координацію юридичної роботи і зобов'язанням не стягувати кошти з державного бюджету".
Водночас адвокатка та за сумісництвом рідна сестра Портнова – Олена Ісаєвська – підтвердила проекту "Слідство.Інфо", що суддя Печерського райсуду Києва Сергій Вовк задовольнив позов Портнова про захист честі і гідності та вирішив стягнути з держбюджету близько 7 мільйонів гривень на його користь. За словами адвокатки, влада Канади застосувала санкції проти Портнова на підставі листа української прокуратури від березня 2014 року.
Зауважимо, що саме суддя Сергій Вовк у 2012 році засудив чинного генпрокурора Юрія Луценка до 4 років в’язниці за нібито незаконне святкування Дня міліції в палаці "Україна".