За словами місцевої влади, пожежа виникла через гниюче зерно, що залишалося в елеваторі після вибуху в порту Бейрута, що стався 4 серпня 2020 року.
Увага Бейрут не впізнати – самі руїни, – українка про вигляд "перлини Близького Сходу" після вибухів
Обвал спровокувала пожежа, яка тривала уже кілька тижнів
Тоді загинуло понад 200 людей, тисячі будівель у місті, включаючи цей елеватор, кадри з яким обійшли весь світ, було пошкоджено. Експерти через кілька місяців після вибуху попереджали, що елеватору завдано значних збитків, і він може завалитися.
Жителі Бейрута стверджують, що північна частина елеватора впала після того, як пролунав звук, схожий на вибух.
До інциденту в порту кілька тижнів тривала пожежа. Вогонь спалахнув через бродіння зерна в спекотну погоду. Пожежники Бейрута не змогли впоратися з пожежею, тому вогонь продовжував тліти.
Що відомо про трагедію у Бейруті
- Силосні зерносховища були пошкоджені в серпні 2020 року, коли в порту Бейрута прогриміли потужні вибухи. Тоді там здетонували 2750 тонн аміачної селітри.
- Потрапляння іскри під час зварювання дверей ангара називали попередньою причиною вибуху. Була також версія несправної проводки.
- До слова, як пізніше з'ясувалося, аміачну селітру було конфісковано з корабля, що належав російському бізнесменові, який проживає на Кіпрі – Ігорю Гречушкіну (Хабаровськ). Судно мало йти за маршрутом з Батумі (під прапором Молдови) в Бейру (Мозамбік).
- В результаті події в столиці Лівану загинули не менше 280 людей, ще понад 6 тисяч отримали поранення.
- Вибух був настільки потужним, що хвиля від нього дійшла до Кіпру, який розташований за 250 кілометрів від столиці Лівану.
- Ударна хвиля серйозно пошкодила місто та повністю знищила важливий порт.
До теми Пекло Бейруту: сенсаційне розслідування та фатальна корупція
Більше про це – внаслідок вибуху у Бейруті ударна хвиля пошкодила пів міста: дивитись відео