За словами Яроша, ця структура з'явиться у випадку, якщо, на його думку, ефективність військового командування ЗСУ, залишиться на низькому рівні.

Цю заяву "Правий сектор" не піарив, а ймовірніше — її ніхто не готував.

Інформацію про створення паралельного генштабу важко назвати самодостатньою заявою, зважаючи, бодай, на той спосіб, в який вона була зроблена.

Однак крізь посмішку Яроша, можна побачити контроверсійну і революційну ідею, що загрожуватиме національній безпеці не по своїй суті, але лише, як сильний подразник і фактор обмеження влади для офіційного Києва.

Читайте також: Ярош вперше після поранення заговорив на камери

За словами лідера "Правого сектора", якщо подібний Генштаб буде створений, то лише, як допоміжний координаційний центр для офіційного штабу ЗСУ. Ярош це підкреслив навмисно, аби дати сигнал у вищі щаблі:

"Правий сектор" не збирається узурпувати владу на фронті і влаштовувати "атаманщину".

Створення "паралельного генштабу" має унеможливити повторення Іловайської трагедії та підвищити ефективність командування особовим складом ЗСУ.

Паралельному штабу Яроша, якщо він буде створений, важко дати належну політичну оцінку, а ще важче вбудувати його у складну бюрократичну систему взаємин між Генштабу ЗСУ, Штабом АТО, Національною Гвардією та добровольчими батальйонами.

У разі порозуміння між Ярошем і кадровиками, можна говорити про створення офіційного координаційного центру між добровольчими батальйонами та Збройними силами України.

Таким чином, нинішня влада мала б віддати належне добровольчим загонам, що першими приймали бій, коли десантники ЗСУ мирно віддавали зброю сепаратистам.

Зрозуміло, що провідну роль у цьому Центрі займуть ті, хто його створює. Не генерали з Києва, а, власне, сам Ярош та комбати.

Цей штаб помітно підвищить авторитет не тільки, безпосередньо, Добровольчого батальйону "Правого Сектора", але й усіх інших добровольчих батальйонів, які вже стали частиною ЗСУ чи Нацгвардії.

Читайте також: Ярош непокаліченою рукою підписався за відставку Яреми

З позитивних речей, які варто відзначити у створенні такого польового органу, це – забезпечення реального кар’єрного ліфту для справжніх героїв і майстрів військової справи. Це дозволить організувати неформальну горизонтальну лінію взаємодії між комбатами, комбригами та командирами бригад ЗСУ. Адже є командири, які отримали бойовий досвід і мають право отримувати звання полковників та генералів та керувати військовими операціями.

З іншої сторони, ця ідея має негативні наслідки. Це б’є по авторитету влади, що у нинішніх умовах, може внести свій вклад у звуженні впливу офіційної влади. А це загрожує викликом нової хвилі нестабільності внутрішньополітичної ситуації.

За будь-яких обставин, варто нагадати, що члени "Правого сектора" — одні з перших пішли на Грушевського та перейшли до силового протистояння з міліцією. "Правий сектор", поряд зі славою за вагомий внесок у падіння режиму Януковича, несе відповідальність за жертви на Майдані.

Читайте також: У батальйонах "Правого сектора" та ОУН розповіли, чому вимагають власної легалізації

Ідея ПС про створення паралельного Генштабу, повторює їхню логіку поведінки на Майдані. Провідники "Правого сектора" готові платити кров’ю за майбутню перемогу.

Це є неабияка відповідальність, але важкі рішення все ж хтось має приймати.