Уповноважена Ради з прав людини наголосила, що під час зустрічі хотіла отримати пояснення щодо порушення права на життя та медичну допомогу при затриманні Саакашвілі.

До речі "Розчаровані": Україна направила ноту Грузії через переведення Саакашвілі

Тому тепер Денісова чекає пояснень від посла Заракашвілі.

До Саакашвілі застосовували силу у в'язниці

Також омбудсменка зазначила, що співробітники в'язниці нанесли Саакашвілі тілесні ушкодження. Ув'язнені ж взагалі погрожують політику.

Денісова рішуче засудила систематичні та грубі порушення прав і свобод Саакашвілі посадовими особами Грузії. Також закликала іноземні держави та міжнародні правозахисні організації невідкладно відреагувати.

Що цьому передувало

  • Саакашвілі повернуся на батьківщину у Грузію напередодні парламентських виборів. Вже 1 жовтня його взяли під варту 1 жовтня через відкриті кримінальні провадження.
  • За деякими справами були заочні вироки, хоч сам політик називає провадження суто політичними.
  • Після ув'язнення він оголосив голодування, яке триває вже 40 днів. Третій президент Грузії схуд на 20 кілограмів. Його стан здоров'я поступово погіршувався, почались проблеми з серцем.
  • Кохана Саакашвілі, нардепка Єлизавета Ясько 7 листопада заявила, що стан здоров'я Саакашвілі – критичний. Вона наголошувала, що існує загроза його життю.
  • Експрезидента Грузії 8 листопада забрали вертольотом із в'язниці в Руставі. Його перевезли у лікарню Глданської в'язниці.
  • Прихильники ув'язненого вкотре вийшли на мітинг "Свободу Міші". Протестувальники зазначають, що протест буде мирним, але розходитись не збираються.
  • Тим часом на територію лікарні Глданської в'язниці стягнули сили правоохоронців. Також там чергує спецназ Міністерства внутрішніх справ.