Про це під час пресконференції розповів міністр оборони США Ллойд Остін, повідомляє 24 канал. Вона відбулася після засідання Північноатлантичної ради в Брюсселі.

Зауважте ЗСУ досягли значних успіхів і змінили динаміку війни, – глава Пентагону

Остін розповів, коли Україна отримає нові ППО та HIMARS

Остін зазначив, що деякі системи, які планують надати Україні, потребують часу на виробництво.

Деяким з них потрібні місяці, а деяким – навіть роки,
– зауважив голова Пентагону.

За його словами, кілька днів тому оголосили про надання ЗСУ 18 HIMARS. США вже їх закупили, однак мине ще кілька років, поки їх виготовлять та поставлять.

"Проте ще 4 системи HIMARS негайно введуть у бойовий стан для підвищення обороноздатності України", – заявив Остін.

Чому HIMARS такі важливі для України

Артилерійські установки HIMARS – далекобійна і точна зброя, яка здатна знищити будь-яке укріплення ворога та важку броньовану техніку. При цьому розгорнути їх можна доволі швидко – менше ніж за хвилину, а ще за хвилину вже можна випустити боєкомплект.

В українських реаліях найчастіше HIMARS б'ють по російських складах із боєприпасами. При цьому, система випускає по 6 ракет за одну хвилину. Для обслуговування потрібні лише троє людей:

  • командир,
  • водій,
  • стрілець.

HIMARS найчастіше використовують для залпового вогню на відстань до 80 кілометрів. Однак на озброєнні є ще ракети MGM-140 ATACMS – снаряди, що вилітають на 300 кілометрів.

Головна фішка HIMARS у їхній точності. Реальне відхилення від цілі становить менше одного метра. Тобто коли снаряд вилетів, він гарантовано вразить свою ціль.

Тому українська влада неодноразово наголошувала, що для перемоги над російськими окупантами ЗСУ потрібно більше HIMARS.

Зауважимо, що до нової американської допомоги, розміром 1,1 мільярда доларів, входять 18 таких систем. Однак у Пентагоні наголошують, що їхня закупівля та постачання можуть зайняти кілька років.

Буде цікаво – Сили ППО показали, як збивають російські ракети: дивіться відео