Про подробиці евакуації очевидиця Алеся Павлинська розповіла у коментарі 24 каналу. Вона разом із чоловіком та дітьми відпочивала в Ічмелері, коли вогонь почав охоплювати ліси довкола.
Нагадаємо Туреччину охопили жахливі лісові пожежі: усе, що відомо, фото і відео
Дорогу до аеропорту охопив вогонь
Юристка Алеся Павлинська приїхала на відпочинок разом із чоловіком і дітьми. Саме тоді, коли почалися страшні пожежі, її відпустка у Туреччині добігала кінця. Саме на 29 липня – другий день пожеж – для її родини був запланований виліт із містечка Ічмелер, що за 8 кілометрів від популярного Мармарису.
Вогонь біля Ічмелеру / Фото з інстаграму Віталія Шестака
Після обіду 29 липня довкола Ічмелеру почалися пожежі. Дим здіймався над готелями і пляжами, неозброєним оком було видно, що горить ліс, розповіла Алеся. За кілька годин здалося, що пожежу загасили, однак вже за деякий час вогонь став здійматися з новою силою.
Вогонь був лише за 2 кілометри від відпочинкових зон.
Моторошне Поки туристи на пляжі: очевидці показали апокаліптичні масштаби пожежі в Туреччині
Вітер розносив полум'я і дорога, яка вела до аеропорту, стала охопленою вогнем. Літак був запланований на вечір, і відтак постала проблема доїзду до летовища. Була ще об'їзна дорога, однак її повністю охопив вогонь. Спершу була думка їхати саме нею, однак це могло бути небезпечно.
Дим від пожеж оповив туристичні місця / Фото з інстаграму Віталія Шестака
Зрештою разом із готельним гідом вирішили, що краще переправитися до Мармарису морем. Організовано і за допомогою поліції людей доправили на причал. Туристам дали воду і маски у дорогу.
Туристів організовано доправили до причалу і посадили на катер / Фото з фейсбуку Алесі Павлинської
Звідти машиною туристів доправили в аеропорт Деламан на південному заході Туреччини. Разом із Алесею Павлинською так доправляли ще декілька сімей із готелів.
Вогонь позаду готелей / Фото з інстаграму Віталія Шестака
Туристам радили заспокоїтися і залишатися в готелі
Щодо того, щоб хтось прагнув "достроково" залишити охоплену вогнем Туреччину, то наразі таких настроїв немає. Пані Алеся розповідає: працівники готелів спрацювали "на відмінно" і панічного настрою не сіяли.
Гід заспокоював, що у такій ситуації безпечніше залишатися у готелі, сидіти в номерах і закрити вікна,
– розповідає Алеся Павлинська.
Очевидиця додає: загалом паніки майже не було, на самому початку дещо збентежені були українці, особливо ті, хто приїхали на відпочинок із малими дітьми. Втім, згодом туристи погодилися, що в таких ситуаціях треба заспокоїтися.
Важливим фактором у цьому була поведінка турків, зазначає жінка. "У мене склалося враження, що турки усе гарно контролюють та організовують. Якби це у нас трапилося, я би більше панікувала", – розповіла Алеся Павлинська".
Туреччину охопили масштабні пожежі: дивіться відео
Ситуація із лісовими пожежами у Туреччині: останні новини
- Вогонь здійнявся 28 липня у містечку Манавґат, повідомляли про 4 окремих епіцентри спалаху.
- Через вітер і спекотну погоду він швидко поширювався і вже наступної доби дістався до курортних зон Бодрума і Мармарису. Саме там відпочивають тисячі туристів з усіх куточків світу.
- Внаслідок пожеж 4 особи загинуло, ще 183 отримали травми. Вогонь пошкодив понад 100 приватних будинків та споруд.
- На поміч Туреччині Україна відправила 2 пожежні літаки ДСНС.