Вогонь поширюється до курортних зон, туристи діляться моторошними кадрами "пекельного" відпочинку. Про те, чому пожежі виникли і які райони постраждали найбільше, читайте у матеріалі 24 каналу.
Страшні кадри Поки туристи на пляжі: очевидці показали апокаліптичні масштаби пожежі в Туреччині – відео
З чого все почалося
Місце, де виникли пожежі, розташоване лише за годину їзди від популярної серед українських туристів Анталії. Вогонь виник у передмісті Манавґату 28 липня, однак через сильний вітер почав швидко поширюватися і 29 липня дістався туристичних міст.
Станом на 30 липня від вогню постраждали:
- Манавґат,
- Аксекі,
- Козан,
- Мерсін,
- Кахраманмараш,
- Кайсері,
- Османіє,
- Ємет,
- Дерінце,
- Мармарис,
- Датча,
- Бодрум,
- Дідім.
Розташування Манавґату на карті: саме там спалахнули пожежі
У Туреччині декілька днів поспіль температура повітря сягала позначок аж до +50 градусів. Як повідомляють ЗМІ з посиланням на офіційні відомства, пожежа виникла в лісовій зоні з невизначеної причини.
Водночас президент Туреччини заявив, що правоохоронці розслідують причини масштабних лісових пожеж, що охопили південні регіони країни. Однак Реджеп Ердоган припустив, що займання могли виникнути через підпали.
Якщо є ті, хто зраджують нашу країну і нашу націю до такої міри, що здатні підпалити свою батьківщину, то наш обов'язок – зловити їх і забезпечити найсуворіше покарання,
– сказав турецький лідер.
Він також пообіцяв відновити постраждалі від пожеж будинки. Це мають зробити протягом року. За його словами, для надання невідкладної допомоги постраждалим з бюджету вже виділили 50 мільйонів лір, тобто майже 159 мільйонів гривень.
Жахлива пожежа у турецькій Анталії / Фото з твітеру EDA, OGMgovtr, omerkanburoglu
Що відомо по постраждалих та чи є серед них українці
За останніми даними, внаслідок пожежі загинули 5 людей, зокрема й рятувальники. Загалом внаслідок пожеж постраждали понад 400 людей, більшість з яких вже виписали. Як розповіли лікарі, люди найчастіше зверталися до них з опіками або незначними травмами. Чимала частка людей потребувала кисневої терапії.
Чи є постраждалі серед українських туристів
В українському Міністерстві закордонних справ запевнили, що постраждалих серед українців немає. За останніми даними, лісові пожежі поширились до курортних регіонів, де відпочивають наші туристи. Загалом їх у Туреччині приблизно 100 тисяч.
Актуально Туристи живуть звичним життям, – українка про моторошні пожежі в Туреччині
Українська туристка Яна Герасимова, яка 29 липня повернулась з міста Сіде в Україну, розповіла, що дим від пожеж не давав дихати.
Були незручності у готелі. Був жахливий запах горілого. Попіл у всьому готелі: на балконах, вікнах – абсолютно всюди,
– розповіла Герасимова.
Водночас персонал готелю не нервував та абсолютно спокійно обслуговував туристів.
Як долають наслідки лісових пожеж у Туреччині
Місцеві екстрені служби підняті за тривогою. У небо запустили 19 вертольотів і 2 літаки, які зрошують охоплені вогнем ліси. Над епіцентрами спалаху авіація скидає з неба воду.
Пожежники з сусідніх міст, таких як Іспарта, Бурдур та Конья також гасять пожежу. На гасіння вогню спрямували понад 100 пожежних автівок та більше тисячі рятувальників. Повідомляється, що надзвичайники надають допомогу людям, які потрапили у вогневу пастку.
Також до гасіння пожеж долучилися українські рятувальники. 30 липня до Туреччини прибули 2 екіпажі пожежних літаків Ан-32П із групою забезпечення в складі 14 осіб. Це досвідчені фахівці, які вже мають досвід роботи у гірських районах. Також їх раніше залучали до ліквідації масштабних пожеж у Чорногорії, Ізраїлі та Грузії.