Якість повітря у Києві

Рубан: Коли була зареєстрована пожежа, ми почали перевіряти атмосферні викиди у Києві та околицях. Перші нічні заміри показали перевищення шкідливих речовин у атмосфері у 2-6 разів.

Але стверджувати, що єдиною причиною цих показників була пожежа ми не можемо.

Ми запропонували міській адміністрації невідкладні заходи: миття доріг та вулиць. І заборону в’їзду великого вантажного транспорту.

Сергієнко: Загроза є великою. Паливо має складну хімічну структуру, усі важкі метали можуть осісти у легенях. Тому для мешканців навколишніх сіл і міста Василькова — це величезна загроза. Мешканці мають слухати поради лікарів та вживати певні харчі, аби виводити важкі метали з організму.

Рубан: Сьогодні ми спостерігаємо, що стовп вогню згасає і сажа починає падати додолу. Вже найближчі села покриті шаром сажі.

Евакуація

Сергієнко: Технічно — це дуже складна операція. Ті, хто могли поїхати з місця аварії — залишили свої оселі. Обласна влада в Київській області довела свою безпорадність.

Рубан: Завтра починається ретельна перевірка ураженої території Державною санітарно-епідеміологічною службою, будуть залучені три незалежні лабораторії, які зроблять аналізи повітря, ґрунту та води. На основі цього ми запропонуємо пропозиції щодо можливої евакуації та очищенню цієї території.

Усі небезпечні речовини потрапили у вищі шари атмосфери і знаходяться там. Вони по-справжньому стануть загрозливими з першими опадами.

Але поки що незрозуміло, де відбудеться найбільший викид. Адже напрямок атмосферних мас важко передбачити.

Місцерозташування бази

Сергієнко: Я вважаю, треба говорити, хто взагалі вирішив розміщувати дві нафтобази біля аеропорту, поруч з військовими складами. Для терористів — це подарунок долі. Потрібно зрозуміти, хто давав на це дозволи.

Безперечно, тут має відповісти слідство. Це нагадує мені міні-Чорнобиль, коли влада гарантувала, що такого більше в історії України не буде.