Відставка Гамдока загрожує новою кризою у країні. Адже тільки завдяки його угоді з військовими у Судані вдавалося зберігати відносний спокій.
Цього ж дня Знову неспокійно на Гаїті: на прем'єр-міністра вчинили замах
Глава уряду Судану подав у відставку: чому та що це означає
У Судані відбувалися масові протести. Люди виступили проти перевороту, який вчинили військові у жовтні 2021 року. Мітинги останніми днями, на жаль, призвели до втрати життя двох людей – їх вбили силовики.
Реагуючи на це, прем'єр-міністр Судану Абдалла Гамдок оголосив, що йде у відставку.
Тут важливо розуміти, що наслідки такого кроку можуть бути важкими для країни: тільки завдяки угоді Гамдока з хунтою (яка його від посади відсторонила) та повернення до керування урядом у Судані тривав хиткий мир.
Та тепер Гамдок заявив, що Судан перебуває у "небезпечній поворотній точці", і що він щосили намагався не дати країні "дійти до катастрофи", але – "цього не сталося".
Я вирішив оголосити про свою відставку й дати шанс іншій людині допомогти Судану постати громадянською демократичною країною,
– сказав Абдалла Гамдок.
Коротко про жовтневий переворот у Судані
- У жовтні 2021 хунта захопила владу в Судані. Військові усунули Гамдока від влади та посадили під домашній арешт.
- А проте через місяць його відновили на посаді, підписавши угоду про розподіл влади з главою хунти генералом Абделем Фаттахом Бурханом.
- Гамдок мав очолювати уряд до виборів 2023 року. Але країну охопили мітинги проти військових, у яких загинули десятки людей.
Переворот військових у М'янмі й хунта у владі: дивіться відео, як це було