Думку про те, що ЄС нібито не має починати переговори з Україною, висловив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан.

Читайте також Там немає свободи слова і виборів, – Сійярто заявив, що України не буде в ЄС під час війни

Позиція Угорщини щодо вступу України в ЄС

Переговори про членство не повинні починатися, це чітка позиція Угорщини,
– заявив Орбан.

Прем'єр згадав суперечку між ЄС та Угорщиною щодо мільярдів євро від Брюсселя, заморожених для Будапешта. Але додав, що це питання ніяк не може бути пов'язане з позицією Угорщини щодо вступу України до ЄС.

"Я хотів би дуже чітко заявити, що відмова Угорщини від початку переговорів з Україною про членство в ЄС не є предметом бізнес-угоди... Вона не може бути пов'язана з питанням коштів, які Угорщина має право отримати", – наголосив він.

Орбан порівняв членство України в ЄС з Угорщиною та приплів Єрусалим.

Україна так само далека від членства в ЄС, як Мако (місто в Угорщині – 24 Канал) до Єрусалиму,
– сказав прем'єр.

Перспектива вступу України в ЄС і Угорщина

24 Канал писав, що 8 листопада, Єврокомісія опублікувала звіт й заявила, що рекомендує почати переговори щодо вступу України до ЄС. Але угорська влада раніше неодноразово повідомляла, що блокуватиме членство України, поки не буде розв'язано питання щодо нацменшин.

Віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина в ефірі телемарафону заявила, що Україна вже передала угорському уряду детальну дорожню карту, як можна розв'язати претензії щодо питання нацменшин.

Вона наголосила, що в опублікованому Єврокомісією звіті не простежувалося "угорського сліду" й він був неупередженим. У документі Євросоюз підкреслив прогрес України й заявив, що права нацменшин відповідають Копенгагенським критеріям. За її словами, угорці, які живуть на території України, зверталися до Європейського Союзу. Вони підтримували європейські прагнення України й не мали жодних претензій щодо "утисків". Тому Стефанішина закликає угорську сторону дійти згоди.

До слова Угорщина обіцяє блокувати початок переговорів про вступ України в ЄС: що вимагає Будапешт

Інші заяви Угорщини

  • Угорський прем'єр Віктор Орбан заявив, що готовий розблокувати військову допомогу Україні від ЄС, але при умові, якщо українська делегація приїде до Будапешту.
  • Орбан заявив, що продовжує тримати канали зв'язку з російським президентом відкритими, оскільки нібито хоче миру в Україні. Він переконаний, що інакше жодного варіанту для миру не буде.
  • Прем'єр Угорщини зробив скандальну заяву під час виступу у місті Веспрем у річницю придушення радянськими військами революції 1956 року. Він порівняв членство Угорщини в ЄС з більш ніж 40 роками радянської окупації під СРСР після Другої світової війни.