Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що світ відновлюється після глобальної пандемії коронавірусу. Політикиня наголосила, що попит на енергію зростає.

Зауважте Все через Росію: Румунія закликає ЄС допомогти Молдові впоратися з газовою кризою

Спершу жителі Північної півкулі пережили надзвичайно холодну зиму. Згодом – надзвичайно сухе літо.

Вражені були усі країни світу, незалежно від енергетичної та кліматичної політики країн або від устрою ринку електроенергії.

За словами фон дер Ляєн, в Азії ціни є навіть вищими, аніж у Європі. Водночас європейська ситуація має у собі щось особливе.

Хоча "Газпром" виконував свої довгострокові контракти, він не відповів на зростання попиту, як це відбувалося минулими роками,
– наголосила фон дер Ляєн.

Президентка Єврокомісії зауважила, що Європа є надто залежною від газу. Вразливою її робить те, що вона імпортує 90% газу від загального споживання.

За словами політикині, відповідь полягає у диверсифікації постачальників. Водночас на ситуацію впливає також класифікація газу як перехідного пального і, що особливо важливо, прискорення переходу до чистої енергії.

"Європейський Зелений курс є основою європейського енергетичного суверенітету у 21-му столітті, на середню та довгострокову перспективу", – наголосила фон дер Ляєн.

Заява прем'єра Польщі

  • Матеуш Моравецький заявив, що Росія влаштувала у Європі газову кризу. Усе тому, що ріст цін на енергію в Європі обумовлений насамперед політикою "Газпрому"
  • Газова криза може поглибити бідність.
  • За словами прем'єра Польщі, політика щодо Росії та "Північного потоку -2" сприяла зростанню цін на газ у Європі.
  • За словами Моравецького, "швидко наростаючі ціни, які, зокрема, є результатом навмисних дій російських компаній, змушують європейські компанії ухвалювати рішення про передачу витрат на енергію одержувачам".