Її однопартієць та суперник – сенатор Берні Сандерс уже втратив можливість заручитися необхідною підтримкою. Адже за результатами попередніх голосувань, колишній держсекретар США випередила Сандерса більш ніж на 3 мільйони голосів.
На партійному з'їзді у липні мають ухвалити рішення про її номінацію. Якщо це станеться, Хілларі Клінтон стане першою у США жінкою-кандидатом у президенти від однієї з двох керівних партій.
Однак, значна частина демократів-однопартійців Клінтон та Сандерса вважає, що демократична партія повинна об'єднати зусилля, аби подолати головну загрозу – одіозного і непередбачуваного республіканця-мільярдера Дональда Трампа.
Крім уже добре знайомих Трампа, Клінтон та Сандерса, за президентське крісло з ними боротиметься й новий кандидат. Лібертаріанська партія першою офіційно висунула свого кандидата – колишнього губернатора штату Нью-Мексико Гері Джонсона. 4 роки тому він уже намагався стати президентом, однак отримав лише 1% голосів.
Читайте також: Демократи визначились з кандидатом на крісло Обами
За всю історію США кандидати від "третьої сили" ніколи не вигравали президентські вибори. Однак, на фоні деякої "неприязні" американців і до Трампа, і до Клінтон у Джонсона з'явилися шанси. Згідно з опитуваннями, зараз за нього готові проголосувати близько 10% американців.
Якщо рейтинг Джонсона зросте хоча би до 15%, він зможе брати участь у дебатах. А це – можливість переконати мільйони виборців.
Вибори президента США відбудуться у листопаді. Правила, за якими працює політична система Штатів, дуже складні. Тож, попри прогнози, результати голосування можуть стати сюрпризом.