Для так званих лідерів Росії та Білорусі вибори є лише "грою для своїх". Про це 24 Каналу розповів російський опозиційний журналіст Сергій Асланян, зауваживши, що нікого чужого до цього процесу не допускають.

Дивіться також "Путін хоче миру?" Чому країнам НАТО варто вже готуватися до війни

Чому Кремль злякався кандидатки Дунцової

"Для Путіна недопустима думка про те, що по його палацу може ходити хтось інший. Тому на будь-яких кандидатів він дивиться з позиції: "хто тебе сюди впустив?". Щобільше, якби Дунцову допустили до виборів, вона могла б стати другою Тихановською", – розповів Сергій Асланян.

Владімір Путін побоявся, що ситуація може повторитися у Росії, люди відмовляться сфальсифікувати голоси. У такому випадку Дунцова могла б здобути перемогу на виборах.

Для Путіна це недопустимо. Так само як для Лукашенка, який не розуміє, що влада може бути у когось іншого, а не в нього. Для них вибори – це гра, у яку "грають" тільки свої. Іншого бути не може,
– зауважив Асланян.

Стан справ у Росії можна порівняти з Радянським Союзом. Тоді також існувала Конституція, у якій начебто було все демократично, але реальність кардинально відрізнялася. Сьогодні країна-агресорка показує, що все нібито добре, "вибори" проводяться, але насправді їх взагалі немає.

Щобільше, у Росії можуть бути розправи та навіть фізичне знищення тих, хто без дозволу висуває свої ініціативи.

Дивно, що після всього цього Дунцова вижила. Це свідчить про слабкість влади,
– підкреслив журналіст.

Путін знову балотується на пост президента: що відомо

  • Російський диктатор 8 грудня 2023 року оголосив, що вп'яте подасть свою кандидатуру на посаду президента. Перед тим він нібито мав різні думки з цього приводу, але вирішив, що "сьогодні інакше не можна". Так званий "речник парламенту" окупованої частини Донецької області Артьом Жога звернувся до Путіна з проханням йти на вибори. Про це начебто просить “народ Донбасу”.
  • Перед тим було ухвалене рішення, що "вибори" все-таки відбудуться. Однак голова Центральної виборчої комісії Росії Елла Памфілова зауважила, що вперше голосування проведуть у такій "токсичній геополітичній атмосфері". Також вона наголосила, що дистанційного волевиявлення для людей за кордоном не передбачили.
  • Путін йтиме на вибори як самовисуванець. Таке рішення підтримала група виборців, яка є обов'язковою у російському законодавстві. До цієї групи людей увійшов льотчик Костянтин Ярошенко, якого у США звинувачують у контрабанді наркотиків, мільярдер Олексій Репік, який забудовує зруйнований Маріуполь, російські пропагандисти та військові.