Офіцер ЗСУ Тарас Березовець сказав 24 Каналу, що армія – це один з найбільш консервативних інститутів в країні, який можна порівняти хіба що з церквою. Це глибоко ієрархічна структура, яка залишається вірною присязі українському народові. Також важливо розуміти, що серед воєнного командування є традиція спадковості.
До теми "Сніговий барс" замість "Залізного генерала"․ Що про відставку Залужного пишуть західні ЗМІ
Позначилось на професійності нашого командування
У випадку з призначенням Олександра Сирського так цей процес також відбувається. Генерал-полковник до призначення Головнокомандувачем майже п'ять років очолював найбільший рід військ у складі ЗСУ – Сухопутні війська.
Також він має величезний досвід, оскільки свого часу очолював Штаб АТО, а також керував операцією АТО в Донецькій і Луганській областях. Він перебував на найгарячіших позиціях,
– підкреслив офіцер ЗСУ.
Сирський встиг здобути освіту в Московському вищому загальновійськовому командному училищі, і в цьому Березовець бачить плюси.
В біографії наших героїв України, зокрема Сергія Наєва, Михайла Забродського, Віктора Муженка в графі "військова освіта" вказані так само російські військові навчальні заклади. Це позначилося на професійності і підготовленості нашого військового командування, яке завдяки цьому краще розуміє логіку дій противника. Тому що вони вчилися по одних тих самих підручниках і сиділи за одними партами з майбутніми російськими генералами. В цьому наша безперечна перевага,
– наголосив він.
Водночас українські воєначальники здобували додаткову воєнну освіту і в Україні, і в західних навчальних вишах. Так, Сирський закінчив з відзнакою два вищі навчальні заклади.
Зміни мають відбуватися
"Новий Головнокомандувач привів з собою команду воєнних професіоналів, які є насамперед бойовими полковниками та генералами. Вони не сиділи в штабах, а мають досвід участі безпосередньо в бойових діях", – зазначив офіцер ЗСУ.
Нове командування чудово усвідомлює, з чим йому доведеться стикнутися, воно максимально адаптоване і дуже швидко увійде у курс справи.
"До того ж на думку Березовця, зміни в армії на різному рівні – на низькому і найвищому оперативному – під час війни періодично мають відбуватися. Це нормальна практика. Водночас воєначальники, на місце яких прийшли їхні колеги, зараз виведені в розпорядження або Головнокомандувача, або Міністерства оборони. Вони залишатимуться певний час в резерві, а їхні знання у будь-якому випадку будуть використані", – наголосив Тарас Березовець.
Більше про нові призначення в керівництві ЗСУ
- Після призначення Олександра Сирського Головнокомандувачем ЗСУ, нові посади обійняли також полковники Вадим Сухаревський та Андрій Лебеденко, яких було призначено заступниками головкома.
- Також зміни відбулись у складі Генерального штабу ЗСУ. Його головою став генерал-майор Анатолій Баргилевич, а його заступниками – бригадні генерали Володимир Горбатюк, Олексій Шевченко та Михайло Драпатий.