Таку думку сайту "24" висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента" Володимир Фесенко, коментуючи виступ президента Петра Порошенка на Генасамблеї ООН.

Треба бути реалістами: не на Генасамблеї ООН вирішується доля конфлікту на Донбасі. Для цього існують переговорні майданчики. І навіть не в Мінську. А тільки в переговорах з Росією і з участю міжнародних посередників. Тобто Нормандський формат, плюс США,
– зазначив він.

В той же час, Фесенко вважає важливим той факт, що Порошенко заявив про необхідність реформування Ради безпеки ООН.

Читайте також: Візит Порошенка в США: навіщо поїхав та що привіз Президент

"Дискусія про це йде вже років 40. Взаємне право вето у п’яти постійних членів Радбезу є запобіжником, щоб не було рішень на користь одного або другого політичного блоку. Це різко знижує ефективність ООН", – пояснює експерт.

Тому, говорить Фесенко, є нерівноправність між статусом одних країн: п'ять країн мають ядерну зброю і право вето, і іншими, які не можуть вплинути на рішення. Дискусія йде і рано чи пізно, зазначає він, доведеться цю реформу робити.

Росія і деякі інші великі держави проти цього, але треба шукати шляхи. Крім права вето, стоїть питання про те, щоб до складу Радбезу увійшли економічно значущі країни, які не мають ядерної зброї. Країни, що програли Другу світову війну – Німеччина і Японія. Нинішня структура прийняття рішень в ООН відображає реалії світу після Другої світової, а після цього вже пройшло 70 років. Треба рухатися далі,
– зауважив Володимир Фесенко.

Нагадаємо, президент Петро Порошенко 21 вересня виступив з трибуни Генасамблеї ООН.