Окрім того, Юрченко брав активну участь у захопленні Верховної Ради Криму. Про це інформує прокуратура АР Крим та Нацполіція Криму.

Думка: Росія мріє зробити з Кримом те ж, що й зі Східною Пруссією, – віцеадмірал ВМС Тарасов

Окрім нього, про підозру повідомили ще одному бойовику – учаснику незаконного збройного формування "Самооборона Севастополя".

Під час мітингу на підтримку територіальної цілісності України 26 лютого 2014 року, підозрювані разом з іншими "самооборонівцями" брали участь у розгоні та затриманні проукраїнських активістів, а також захопленні будівлі Верховної Ради Криму,
– повідомляють у прокуратурі.

Окрім того, "козачий отаман"здійснював блокування та захоплення адміністративних будівель Сімферополя та військових частин. Внаслідок цього "козаки" заволоділи кімнатою зброї.


Підозрюваний "отаман"/ фото Нацполіції

Наразі цих підозрюваних оголосили у розшук. Їм інкримінують створення на території Криму незаконних збройних формувань. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 8 років.


"Отаман" і "самооборонівець Севастополя"/ фото Нацполіції

Довідка: 23 квітня 2014 року СБУ затримала Юрченка під час виїзду з Криму. Як з'ясувалося, його підозрювали у державній зраді. Санкція статті передбачала від 10 до 15 років позбавлення волі.

Вже через місяць Юрченка разом з одним з лідерів підтримуваних Росією озброєних бойовиків на Донбасі Павлом Губарєвим обміняли на 3 офіцерів українського спецпідрозділу "Альфа", захоплених в полон бойовиками у Краматорську.

Водночас, кримські ЗМІ писали, що звільнення Юрченка відбулося за сприяння російських депутатів і Благочинного Севастопольського округу УПЦ Московського патріархату.

Як захопили Верховну Раду Криму:

  • 25 лютого 2014 року під будівлею кримської Верховної Ради відбувся проросійський мітинг, організований організацією "Кримський фронт" та "козацькими" організаціями. Учасники акції вигукували проросійські гасла та вимагали відокремлення від України шляхом проведення референдуму.
  • 26 лютого під стінами парламенту Криму паралельно відбулися 2 акції: проукраїнський мітинг, організований Меджлісом кримськотатарського народу, котрий зібрав 10 – 15 тисяч учасників, та проросійський, чисельністю близько 700 осіб, ініціатором якого стала партія "Руська єдність". Тоді між проукраїнськими та проросійськими учасниками мітингів сталися сутички, у результаті чого загинули 2 учасників проросійського мітингу.
  • Вранці 27 лютого о 4:23 будівля Верховної Ради АРК була захоплена озброєною групою. Бойовики безперешкодно потрапили до приміщення парламенту Криму, використавши лише димову гранату. Озброєна група перебувала у повному бойовому спорядженні та не мала розпізнавальних знаків. Кожен з учасників захоплення мав на лівій руці пов'язану білу стрічку.
  • Відповідно до офіційної заяви Генеральної прокуратури України, захоплення державної установи здійснювалося 2 групами по 10 –15 озброєних осіб у військовій формі без шевронів.
  • Одразу після захоплення нападники забарикадувалися у приміщенні, попередньо вивівши нечисельний персонал, що перебував всередині. Особи, котрі захопили будівлю, назвали себе представниками самооборони російськомовних громадян Криму.
  • Згодом стало ясно, що захоплення було здійснено силами кадрових російських спецпризначенців.