Відповідну тезу президент України озвучив під час спілкування в онлайн-форматі зі студентами та викладачами закладів вищої освіти Мексики. Він додав, що про будь-які територіальні поступки не може йти й мови.

Дивіться також Місто-банкрут без шансів на виживання․ Як Росія знищувала Сніжне впродовж 10 років окупації

Україна бореться за мир

Володимир Зеленський наголосив, що українці прагнуть миру, прагнуть спокійно жити у своїй країні. Мир настане, але не мир з Росією – вона цього зовсім не хоче. У неї власні уявлення миру, які не збігаються з нашими.

Вона (Росія – 24 Канал) уявляє мир по-своєму. А ми уявляємо його як незалежна, вільна, європейська держава. Тому лише відновлення територіальної цілісності, відновлення прав і свобод людей, відновлення суверенітету – це головні принципи закінчення цієї гарячої стадії війни, а потім – відновлення справедливості,
– акцентував президент.

Він звернув увагу на те, що будь-які територіальні поступки лише розпалять їх наміри. Зеленський акцентував на тому, зо цей звір не зупиниться, адже його політика нічим не відрізняється від політики ненажерливого нацизму.

Тому ми повинні боротися. Тому люди у світі мають усвідомлювати: якщо ми будемо жертвами, то ми будемо не останніми. І тому ми боремося й хочемо, щоб нас підтримували,
– сказав Зеленський.

Він додав, що наразі про будь-які відносини з Росією не може йти й мови. Це питання залежить від наступних поколінь і того, як агресор завершить війну. Чи виведе він війська, чи будуть готові їхні покоління просити вибачення, чи буде проведений суд.

Чи можливі переговори з Росією

  • Раніше Зеленський заперечив чутки про тиск на Україну задля проведення переговорів. Україна не хоче вести ніяких розмов з терористами, тому що їхнє слово нічого не варте. Влада вже намагалася робити це після 2014, але слова окупантів виявились брехнею.
  • Також Дмитро Кулеба заявив, що Україна не веде жодних секретних перемовин з Росією. У формулі миру Зеленського чітко прописано, що для такої можливості ворог спочатку має вивести всі війська з українських земель.
  • Раніше в Інституті вивчення війни заявили, що Владімір Путін не готовий розпочинати переговори. Немає жодних ознак, що це не закінчиться попередніми сценаріями.