Протести у Росії на підтримку Навального

Протести відбуваються у містах Росії, а також за кордоном. На вулиці міст вийшли колони силовиків.

До теми Якщо Росія випустить, – Естонія готова надати притулок Навальному

У Москві люди з російськими прапорами рушили до Манежної площі. Вони скандували "Навальному – лікаря". Ще до початку акції силовики встигли оточити територію. Поліція намагається прорватись у натовп протестувальників.

Масштабні мітинги у Росії, дивіться відео:

До речі, очевидці помітили на мітингу у Москві маму Навального. Дружина опозиціонера Юлія також прийшла на протест. Демонстранти підтримували її.

Юлія Навальна на мітингу, дивіться відео:

Крім того, на московський протест вийшли російські репери Oxxxymiron, Face та Владі.

У Санкт-Петербурзі біля пам'ятника Мідному вершнику росіяни кричали "Путіна – у відставку" та плескали.

Біля Ісаакіївського собору демонстрантів стали розганяти.

Силовики розганяють мітинг, дивіться відео:

У Єкатеринбурзі сотні людей крокували вулицями, скандуючи "Ти тут влада". Мітингувальників затримували одразу під час ходи. Їх хапали та тягнули до машини.

У Челябінську протестувальників затримували не тільки силовики, а й люди не у формі. На відео, опублікованих у мережі, видно як невідомі "скрутили" демонстранта та потягнули кудись.

У Саратові теж чимало людей вишли на вулиці. Від них лунало: "Саратов без Путіна" та "Свободу Навальному".

На акції у Владивостоці зібралися від 500 до 1000 людей. Вони ходили колонами і вигукували "Росія будь вільною!", "Волю Навальному!" та "Вставайте міста, з батьківщиною – біда!".

Дивіться відео протесту у Владивостоці:

У Сибіру на протестувальників з самого ранку чекають поліцейські та силовики. Вони сформували огорожі.

У Хабаровську зафіксували колони силовиків. Вони ходять центром міста, аби зупинити акції на підтримку Навального. Водночас кілька десятків людей водили хороводи та співали "Катюшу" на фоні військової техніки.

Силовики у Хабаровську: відео

Протестувальники співають "Катюшу": відео

Акції за кордоном

Демонстрації на підтримку Навального відбулися у Сіднеї та Сіетлі. Люди вийшли до дипломатичних представництв Росії з плакатими "Волю Навальному".


Акція у Сіднеї / Фото Meduza

Скільки затриманих

Вже затримали 325 людей у 48 містах, повідомляє "ОВД Инфо". Найбільше затриманих в Уфі – 41 людина, у Кемерово – 36, Барнаулі – 33. У Москві силовики схопили щонайменше 16 людей, у Санкт-Петербурзі – 10.

За даними Meduza, правоохоронці приходили з обшуками до активістів та членів штабу Навального у різних містах Росії. До журналістів навідувалися навіть о 06:30, мотивуючи це "профілактичною бесідою".

Кого затримали

  • Політика Володимира Рижкова;
  • волонтерку Ольгу Комлеву з Уфи;
  • заступника директора Інституту прикладної фізики РАН Ефіма Хазанова;
  • кінорежисера Артема Бурлова та інших.

Заклики до масштабних протестів

Росіян закликали виходити на мітинги, коли стан здоров'я опозиціонера погіршився." Ви коли-небудь бачили, як вбивають людину? Ви бачите це прямо зараз", – наголосили у Навального.

І як би не хотілося не думати про це, Олексія Навального вбивають. Страшним способом. На очах у всіх нас,
– наголосили його соратники.

"Перед кожним постає питання, чи готові ми зробити щось, аби врятувати життя людині, яка багато років ризикує нею заради нас", – додали вони.

Організатори наголосили, що життя Навального висить на волосині."Ми не знаємо, скільки він зможе витримати. Але зрозуміло, що часу немає", – підкреслили вони.

У якому стані Навальний

  • Наприкінці березня він оголосив голодування, щоб до нього допустили приватного лікаря. Перед тим він скаржився адвокатам на сильні болі у спині.
  • 17 квітня лікарка опозиціонера повідомила, що політик у критичному стані. Адже через низьку кількість калію у крові в нього може зупинитися серце.
  • 19 квітня у Федеральній службі виконання покарань повідомили, що переводять Навального з колонії у стаціонар обласної лікарні для засуджених.
  • Водночас там стверджують, що опозиціонера щодня оглядає лікар-терапевт. А стан його здоров'я називають "задовільним".