Ева-Марія Лийметс нагадала, що стан здоров'я опозиціонера значно погіршився і вкотре засудила порушення прав людини в Росії.

Важливо ЄС закликав Кремль надати лікарям доступ до Навального

За словами Лийметс, якщо від Навального надійде запит на отримання політичного притулку в Естонії, то влада країни може розглянути це питання.

Естонія серйозно розглянула б це питання. Однак саме Олексію Навальному вирішувати, до якої країни він би хотів звернутися, якщо Росія його випустить. Це, звичайно, було б дуже приємно, якби Росія запропонувала таку можливість пану Навальному,
– сказала глава МЗС Естонії.

Водночас міністерка не підтримала пропозицію колишнього президента Естонії Тоомаса Хендріка Ільвеса перестати пускати росіян в ЄС.

"Ми, безумовно, підтримуємо демократичні сили та громадянське суспільство в Росії. У цьому світлі контакти між людьми дуже важливі. З Росії в наші країни приїжджають звичайні люди. Безумовно, треба заохочувати, щоб у нас була можливість таких контактів", – підсумувала Лийметс.

Хто такий Олексій Навальний

  • Це російський опозиційний політик та активіст, якого у серпні 2020 року отруїли "Новачком". Тривалий час він перебував на лікуванні у Берліні.
  • Вже у січні 2021 року Навальний вирішив повернутися з Німеччини у Москву. Однак в аеропорту опозиціонера затримали.
  • Російський суд 2 лютого виніс обвинувальний вирок Навальному через справу "Ів-Роше". Його засудили до 3,5 років позбавлення волі.
  • У слідчому ізоляторі в Навального погіршився стан здоров'я. Медики наголосили, що без належної допомоги життя ув'язненого політика може бути під загрозою.
  • 19 квітня стало відомо, що Навального переведуть з колонії у стаціонар обласної лікарні для засуджених. Напередодні в опозиціонера заявили, що його стан критичний.