10 серпня ФСБ Росії заявила, що змогла попередити у Криму теракти, які були нібито підготовлені Головним управлінням розвідки Міноборони України. За їхніми словами, вогневий контакт із групою українських диверсантів поблизу Армянська у Криму призвів до загибелі співробітника ФСБ Росії. Пізніше, під час іншої спроби прориву до Криму, загинув російський військовослужбовець.

Майже одразу президент Росії Путін пообіцяв, що Росія не залишить без уваги вбивство двох російських силовиків та зазначив, що "у таких умовах зустрічатися в нормандському форматі, тим більше в Китаї, безглуздо".

Українська сторона спростувала всі заяви росіян щодо підготовки терактів на окупованому півострові. І почала готуватися до чергових провокацій росіян. Вже 11 серпня Президент України Петро Порошенко доручив привести в посилену бойову готовність всі підрозділи в районах адміністративного кордону з окупованим Кримом.

Про те, що історія із "українськими диверсантами" у Криму є грубою і не дуже правдоподібною провокацією, журналісти світових видань почали заявляти ще вчора на своїх сторінках у соцмережах.

Так, редактор ITV News написав: "Спочатку Росія стягує війська до кордону Криму, а потім заявляє, що на неї напали. Знайомий сценарій".

Брюссельський кореспондент The Wall Street Journal Лоренс Норман також повідомив, що один з речників ЄС зазначив: "Наразі немає жодних незалежних підтверджень звинувачень, що лунають з боку РФ".

При цьому всі вони схиляються до думки, що нічого хорошого всі ці заяви Україні явно не обіцяють. Журналіст видання Vice Крістіан Борис, зокрема, зазначив, що Путін навряд чи став робити заяви про "український тероризм", якби не мав планів щодо нападу. При цьому, за його словами, ця заява свідчить, що тепер "Мінськ офіційно помер".

Журналіст Радіо Свобода Крістофер Міллер, разом з тим, вважає, що ця ситуація віщує Україні і світу ще один кривавий серпень.

Тим часом на сторінках своїх видань журналісти спробували розібратись, нащо Кремлю була потрібна така інформаційна провокація і до чого вона може призвести.

Як пише німецьке видання Die Welt, самі провокації на адмінкордоні з окупованим Кримом виглядають так, ніби Путін підготувався з допомогою пропаганди, сюжет сфабрикувала російська секретна служба, а далі були вже неприховані погрози про нову військову агресію чи навіть повномасштабне військове вторгнення в Україну.

Безсоромність, з якою Кремль звинувачує Україну в "терорі", при цьому утримуючи анексовану частину цієї країни, і при цьому в інших частинах присутні російські окупаційні війська, говорить багато про що,
– наголошує автор.

При цьому, за словами журналіста, саме тепер Захід має нарешті пробудитися "від свого безумства, відійти від лінії домовленостей Путіна, який посилає чіткий сигнал, що він може піти на нову агресію проти України".

Видання Financial Times тим часом зазначає, що Кремль може втягнути Україну у війну на два фронти, почавши наступ з території Криму. При цьому автор матеріалу нагадує, що структура мінських угод, виконання яких намагається домогтися Київ, створена таким чином, що Росія може звинувачувати Україну у невиконанні політичних умов, відвертаючи увагу від того, що саме Росія і підігріває цей конфлікт.

Про те, що провокація на кордоні із Кримом виглядає вкрай загрозливо, пише і газета The Guardian. Видання наголошує, що цього літа для Путіна склалися й інші сприятливі передумови для вторгнення. Як зазначається у матеріалі, США паралізовані президентськими виборами, а кандидат від республіканців Трамп натякнув, що, ставши президентом, можливо, визнає анексію Криму Москвою, Європа має проблеми через рішення британців покинути ЄС і міграційну кризу.

Відтак, за версією видання, можливі три сценарії розвитку подій:

1. Путін спробує скористатися черговою кризою, щоб переконати країни ЄС скасувати санкції, введені через український конфлікт.

2. Він готує обмежену військову вилазку, можливо, для створення "коридору безпеки", в який, безсумнівно, буде включена електростанція на українському Херсоні.

3. Він планує щось більш масштабне.

До останнього варіанту розвитку подій схиляється і видання The Economist. Видання припускає, що, відмовившись від "Нормандського формату", Путін намагається натиснути на Обаму і змусити його почати "торги" в стилі Ялтинського саміту після Другої світової війни, про що він дуже давно мріяв.

Разом з тим, британське видання The Times схиляється до версії, що загостренням ситуації на Донбасі та провокаціями в окупованому Криму Росія готується до наступу на Захід. Згідно з секретними документами, у Збройних силах Великобританії переконані, що в Україні Росія лише відпрацьовує тактику і випробовує зброю для війни проти Заходу. Відтак, британські військові закликають почати готуватися до нового етапу сучасної війни, в якій зброєю є абсолютно все: "від летального озброєння і безпілотників до повідомлень в Twitter і Facebook".

Також у матеріалі наголошується, що на переконання британських військових аналітиків, світ стоїть на межі зміни парадигми ведення війни – цю зміну можна порівняти з заміною кавалерії на танки або гвинтівок на кулемети.