У столиці продовжують реформу транспортної системи, але впровадження е-квитка як єдиного засобу для сплати за проїзд відтермінували до 2021 року. Сайт 24 каналу повідомляв, що таке рішення залежить від дій Кабінету міністрів.

Детально про це читайте тут У Києві перенесли впровадження єдиного е-квитка

Що мало б зміниться з 1 липня

У зв’язку з тим, що з державного бюджету не відшкодовують за проїзд пільговиків, які не зареєстровані у столиці, Київ хотів припинити пільги для них. Про це повідомляв міський голова Віталій Кличко.

Проїзд пільгових категорій громадян, які не зареєстровані в Києві, але мають право пільгового проїзду міським громадським транспортом, буде здійснюватися на загальних підставах,
– йдеться у повідомлені мера.

Зі слів Віталія Кличка, він неодноразово звертався до Кабінету міністрів й просив вирішити проблему.

Віталій Кличко / Фото з його офіційної сторінки у Фейсбук

Зрештою в уряді почули слова міського голови й пообіцяли, що до кінця 2020 року знайдуть механізм, як відшкодовуватимуть проїзд для пільговиків з інших регіонів.

Загальні підстави для проїзду теж будуть змінені з 2021 року – у комунальному транспорті можна буде проїхати лише за наявністю електронного квитка. Паперові квитки й посвідчення вже не діятимуть.

Нагадаємо, що у київському метрополітені вже не можна проїхати з жетоном. А з наступного року черга дійде й до решти комунального транспорту – автобусів, тролейбусів, трамваїв, електричок та фунікулера. Діятиме лише електронний квиток або ж картка киянина. Виключенням лишаються маршрутки.

Чи скасовують пільги для УБД

Ні, не скасовують. Але особам, які мають посвідчення учасника бойових дій й вони зареєстровані або працюють у Києві, доведеться отримати картку киянина до 2021 року, якщо вони хочуть надалі користуватися пільгами. Це безкоштовно, але поморочитись доведеться. Картки продовжує видавати Ощадбанк.

За самим же посвідченням УБД у новому році пільговий проїзд буде неможливий. Чи це правильно? Шоумен, волонтер та політик Сергій Притула вважає, що це сором.

Виходить, що тепер усім ветеранам з УБД треба буде ще додатково оформлювати електронну Картку киянина – вистояти чергу в Ощадбанк та принести стос документів та довідок. І лише коли ви пройдете всі кола пекла, ви отримаєте пластиковий прямокутник, який засвідчує, що ви киянин,
– обурюється Сергій Притула у Фейсбуці.

Сергій Притула / Фото з його офіційної сторінки у Фейсбук

Як будуть їздити у столиці ветерани АТО та інші пільговики, які не зареєстровані у Києві, наразі невідомо. Картку киянина отримати вони не мають права, а за посвідченням проїзд з 2021 року буде не можливий.

Олександр Павличук, прес-секретар заступниці голови КМДА Марини Хонди, у коментарі для сайту 24 каналу повідомив, що у Кабміні шукатимуть як вирішити цю проблему.

Як пояснив експерт з питань реформування транспортної системи Києва Олесь Олійник, КМДА не має права скасовувати пільги, які гарантовані на державному рівні. Варто відрізняти пільги, які надає держава та пільги, які компенсують з місцевого, київського, бюджету, розповів експерт.

Виходить, що київська влада може відмовити у наданні пільг, які гарантовані державою і таке рішення цілком можна скасувати у судовому порядку,
– сказав Олесь Олійник.

Це можна трактувати як перевищення повноважень органу місцевого самоврядування, наголосив експерт.

Як будуть їздити пільговики у Києві

З 2021 року пасажири, які користуються пільгами на проїзд і не зареєстровані в Києві, для проїзду у громадському транспорті столиці мають:

  • придбати квиток у будь-який зручний спосіб;
  • скористатися ним в громадському транспорті;
  • зберегти квиток (у разі придбання паперового QR-квитка), або чек за сплату проїзду чи банківську виписку - при сплаті банківською картою;