Люди, які ще минулого року співпрацювали з окупаційною владою, приєднуються до руху спротиву. Про це 24 Каналу розповів радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко, додавши, що серед містян дедалі більше незадоволених.

Дивіться також Минулого року був явний фейк, а нині все "серйозно": як відбуваються "вибори" в Маріуполі

Отримали не те, що чекали

Для України ці псевдовибори матимуть певні позитивні наслідки. Найперше завдяки "голосуванню" вдасться виявити якнайбільше зрадників. Щоб уникнути цього росіяни навіть закрили партійні списки.

У такий спосіб росіяни намагалися убезпечити дані про всіх зрадників, але зрозуміло, що ми побачили це одразу. Недарма у нас стільки "очей" в Маріуполі,
– сказав Петро Андрющенко.

Так звані "вибори" ще більше дестабілізували внутрішньополітичну ситуацію в місті. Це призвело до того, що колишні прибічники окупантів уже не хочуть з ними співпрацювати.

Навіть деякі "почекуни" оголошують страйк 10 вересня, тобто в день голосування, а все тому, що росіяни не виплачують заробітну плату маріупольцям. Всі чекали одного, а прийшло інше,
– зауважив радник міського голови Маріуполя.

Петро Андрющенко розказав, як проходять "вибори" в окупованому Маріуполі: дивіться відео

Андрющенко також розповів, що навіть відверто проросійські люди, які співпрацювали з окупаційною владою, все одно звикли до демократії. Хоч і незрозуміло чому, але вони вірили, що після виборів відбудеться покращення, а вони все-таки зможуть обрати своїх кандидатів.

"Тепер їм кажуть, що списки закриті, уже без вас затверджені й взагалі вибирати ви не будете. Люди шоковані й це допомагає дестабілізувати ситуацію в місті, яка і без того не краща. Як не крути, але все це наближає деокупацію", – підкреслив радник міського голови Маріуполя.

Результати "виборів" давно відомі

Ще одна позитивна для України річ полягає в тому, що маріупольці практично не беруть участі в організації й проведенні "виборів". Вони пам'ятають, як всім, хто минулого року йшли працювати на псевдореферендум, обіцяли шалені зарплати, але нікому нічого так і не заплатили.

Зараз росіяни привезли донеччан, які ходять з урнами. Поруч з ними йдуть автоматники. Міста й людей вони не знають, тому всього лякаються, а маріупольців вони взагалі недолюблюють, тому що не розуміють, чому в Маріуполі хоч щось робиться, а в Донецьку ні,
– розповів Андрющенко.

Голосувати містян ніхто особливо не примушує, тому що результати відомі заздалегідь. Єдине, чого варто очікувати – красивої картинки "виборів", яку підготують росіяни. Для цього, як сказав Андрющенко, завезуть бюджетників, покажуть "шалені черги" у дільницях, "посіють" гречку, безплатно нагодують чимось містян – на цьому псевдовибори й закінчаться.

Колись Пушилін наголошував що у місті перебуває 280 тисяч маріупольців. Це десь тисяч на 200 тисяч більше ніж реальність, але бюлетенів окупанти завезли 290 тисяч. Зараз вони просто чекають, коли помістять в урну 200 тисяч бюлетенів з поміткою "Єдина Росія" і нащо їм взагалі люди,
– акцентував радник міського голови Маріуполя.

Абсурдності так званим "виборам" додають й донеччани, які просто гуляють з пустими урнами по місту, в той час, як окупанти звітують про явку й "ажіотаж" навколо "голосування".

"Вибори" на тимчасово окупованих територіях: що відомо

  • 30 серпня росіяни почали дострокове так зване "голосування" на тимчасово окупованих територіях, яке триватиме до 7 вересня. Окупанти залучили 9 229 кандидатів для псевдовиборів, 62% з них – громадяни Росії.
  • Місцеві жителі відмовляються від будь-якої реєстрації й від російських паспортів. Щоб змусити людей взяти участь у виборах до них приїжджає озброєний конвой з автоматами, виборчою окупаційною комісією та вимагає голосувати.
  • На окупованій частині Херсонської області для того, щоб не голосувати, місцеві ховаються по сусідніх вулицях, а деякі люди відмовляють росіянам, кажучи, що вже віддали свій голос онлайн. Для пропагандистських сюжетів окупанти навіть завезли на Херсонщину театральні трупи з Криму та Росії.