Уже відомі всі лауреати Пулітцерівської премії 2020 року. Повний список переможців опубліковано на офіційному сайті заходу. Усього вручали 22 премії, серед яких 15 – у царині журналістики.

3 травня відзначали День свободи преси Яке місце посіла Україна у рейтингу утисків ЗМІ

Найпрестижніша номінація "За служіння суспільству"

У номінації, яку вважають найбільш престижною – "За служіння суспільству" – премію отримали журналісти газети Anchorage Daily News і проєкту ProPublica за розслідування щодо сексуального насилля на Алясці та про поліцейських, які дозволяли підозрюваним уникати покарання

Номінація "Міжнародний репортаж" і стаття про Україну

У деяких матеріалах переможців згадувалася й Україна. Зокрема, у номінації "Міжнародний репортаж" перемогли журналісти The New York Times за серію з 8 матеріалів про "хижацький режим Володимира Путіна".

Серед цих матеріалів є, зокрема, репортаж про вбивство у 2016 році на замовлення ФСБ українського військового Івана Мамчура.

У інших статтях серії журналісти розслідують ймовірне втручання Росії у справи інших країн – в Африці (ЦАР та Лівія), Європі (отруєння болгарського бізнесмена Емільяна Гебрєва), на Близькому Сході (бомбардування російською авіацією лікарень у Сирії) тощо.

Цікаво, що й у 2017 році The New York Times отримала Пулітцерівську премію за статті про злочини режиму Путіна.

Усі інші номінації Пулітцерівської премії 2020 року в журналістиці та перелік переможців

Оперативні новини

  • The Courier-Journal з Луїсвілля у США за висвітлення непрозорості та расових розбіжностей у процесі оформлення помилувань у штаті Кентуккі.

Репортаж – розслідування

  • Браян Розенталь із The New York Times за статтю про надприбутки з кредитування, яким руйнували життя звичайних людей.

Репортаж – пояснення

  • Журналісти The Washington Post за серію матеріалів про "жахливий вплив екстремальних температур на планету".

Місцевий репортаж

  • The Baltimore Sun за аналіз фінансових відносин між мером міста Балтимор та державною лікарнею.

Загальнонаціональний репортаж

  • Крістіан Міллер, Меган Роуз та Роберт Фатуречі з ProPublica за розслідування серії смертельних морських аварій у Тихому океані.
  • Домінік Гейтс, Стів Мілетич, Майк Бейкер та Льюїс Камб із The Seattle Times за матеріали про недоліки Boeing 737 MAX, які призвели до двох смертельних аварій.

Описовий репортаж

  • Бен Тауб із The New Yorker – за розповіді про людину, яку викрали, катували та понад 10 років тримали в ізоляторі в'язниці Гуантанамо.

Коментар

  • Ніколь Ханна-Джонс з The New York Times за нарис "1619 Проєкт", який прагне поставити поневолення африканців у центр історії Америки.

Критика

  • Крістофер Найт з Los Angeles Times за статті про суспільну важливість роботи критика на прикладі впливу на досягнення капітального ремонту Музею мистецтв.

Редакційна стаття

  • Джеффрі Геррітт із Herald Press за публікації, які розкривали, як ув'язнені до суду загинули жахливою смертю в невеликій в'язниці округу Техас.

Мультиплікація на передовиці

  • Баррі Блітт із The New Yorker за зображення Білого дому та Трампа в оманливо-солодкому акварельному стилі та із начебто ніжними карикатурами.

Аудіорепортаж

  • Журналісти Моллі О'Тул з Los Angeles Times та Емілі Грін (фрілансер) за висвітлення наслідків політики адміністрації Трампа щодо мігрантів із Мексики.

Новинна фотографія

  • Агентство Reuters – за висвітлення протестних акцій у Гонконгу у 2019 році.

Художнє фото

  • Агентство Associated Press за фотоісторію про ситуацію в Кашмірі.

Нагадаємо Хто отримав Пулітцерівські премії у 2019 році

Що таке Пулітцерівська премія?Пулітцерівська премія (Pulitzer Prize) – одна з найпрестижніших нагород у галузі літератури, журналістики, музики й театру в США.

Премія заснована видавцем Джозефом Пулітцером, з 1917 року вручається щорічно у перший понеділок травня. Розмір премії –15 тисяч доларів.

З 2006 року дозволили журі розглядати не лише публікації в друкованих ЗМІ, але й в інтернет-виданнях. Лідером за кількість нагород є видання The New York Times.