Колишній співробітник КДБ і Служби зовнішньої розвідки Росії Сергій Жирнов розповів 24 Каналу, що розміщення бункерів Путіна не є великою таємницею для української розвідки, якій, крім цього, ще багато чого відомо. Він додав, що публічна заява ГУР – тролінг кремлівського диктатора.

Дивіться також "Для всіх у світі все зрозуміло": Макрон заявив, що Путін не готовий до миру

Прихований підтекст

Сергій Жирнов висловив думку, що заява Головного управління розвідки має на меті наголосити, що Путін вразливий, адже нещодавно був замах на життя прем'єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, також в авіакатастрофі помер президент Ірану Ібрагім Раїсі. Це хороша можливість зіграти на почуттях диктатора, використовуючи ці події.

Путін і так погано спить, тому що боїться власних охоронців, ФСБ, армію. На останній зустрічі із генералами, ті сиділи не біля нього – був простір, щоб їм не вдалось дотягнутись до нього рукою,
– сказав він.

Колишній співробітник КДБ наголосив, що Владімір Путін параноїдально боїться всіх зі свого оточення. Українській розвідці відомо це, тому, на його думку, у ГУР організували ІПСО, щоб він ще більше хвилювався.

Ситуація в Росії: коротко

  • У Росії відбуваються кадрові чистки. 23 травня стало відомо про затримання генерала Вадіма Шамаріна, який керував головним управлінням зв'язку та був заступником Валєрія Герасимова. Російські ЗМІ повідомляють про затримання Шамаріна, а прокремлівські телеграм-канали стверджують, що його нібито викрили на отриманні хабаря.
  • У Росії нещодавно відбулись кадрові зміни у міністерстві оборони. Аналітики Інституту вивчення війни вважають, що звинувачення в корупції – формальна причина для них.
  • У Кремлі цілеспрямовано усувають від влади високопосадовців міноборони. Російський президент змінив кількох міністрів, зокрема й Сєргєя Шойгу, який обіймав посаду міністра оборони Росії. Рішення Путіна усунути Шойгу з російського міноборони, ймовірно, також зумовило звільнення кількох його "товаришів".