Про це 24 Каналу сказав політолог Андрій Віргінський. Він зазначив, що Путін говорить про економіку Росії останні кілька днів.
До теми Путіну треба перекрити 2 "свята": про що диктатор говоритиме на федеральних зборах 22 лютого
За його словами, не складно спрогнозувати все, що буде говорити глава Кремля.
Як і будь-який політик, він буде "малювати" великі перемоги для Росії при великому лідеру і обіцятиме населенню, що соціальні виплати не постраждають, відсоток по іпотеці буде низький, а дітей треба народжувати,
– припустив Вігірінський.
Політолог навів кілька тез, який варто очікувати від Путіна:
- "Економіка повинна перелаштуватися в умовах навіть не кризи, а "нових викликів" та вийти на новий рівень. Для цього держава робить все".
- Більше того – скаже, що "в Росії не такі збитки, як це "малювали", економіка не демонструє такого спаду, який анонсували раніше, а це значить, що ми сильні".
- "Ми плануємо вийти на зростання і тоді, коли в усьому світі відсоткові ставки по кредитах Центробанку зростають, російський банк стійко тримає цю планку".
- "Іпотека буде зростати, логістика буде зростати, а наші нові партнери та шляхи на Схід – в напрямку центральної Азії – відкриють для нас нові можливості".
- "9 відсотків компаній, які покинули ринок Росії, залишили по собі "приємний слід", в якому тепер можуть розвиватися російські підприємства, займати нові ніші".
- А ще скаже, що "в березні вони підвищать оподаткування вартості нафти для експортерів. Цим і планують подолати дефіцит російського бюджету".
Тобто в цілому Путін буде говорити про кризу, але її подаватимуть під своїм "соусом потенційних перемог", які може отримати економіка. Адже "вона проявила свою стійкість, бо не впала". А те, що є тимчасові проблеми з дефіцитом бюджету, їх подолають,
– підсумував Вігірінський.
Вігірінський про екстренне звернення Путіна до росіян: відео
До слова, доходи Росії від енергоносіїв впали майже вдвічі. Поєднання цього зі зростанням витрат на ведення війни в Україні призводить до великих економічних збитків.
Видання Bloomberg повідомляє, що дефіцит бюджету Росії в січні становив близько 50 відсотків – а це 25 мільярдів доларів. Це сталося через санкції на енергоносії.