Західні санкції почали вдаряти по доходах країни від нафти та газу. Вже у січні дефіцит бюджету країни-агресорки склав 1,76 трильйона рублів. Це 25 мільярдів доларів.
Зверніть увагу Санкції не зупинять війну, але відчутно знижують військові спроможності Росії, – економіст
Доходи падають, витрати ростуть
Якщо порівнювати з аналогічним періодом минулого року, доходи Росії від нафти та газу впали на 46%, до 426 мільярдів рублів. Це майже половина усіх доходів.
Попри те, що доходи Росії значно впали, її витрати лише ростуть. За січень вони зросли на 59% до 3,12 трильйона рублів. Лише витрати сектору оборони зросли до 3,5 трильйона рублів. це пояснюють тим, що Росія готує новий наступ в Україні до річниці повномасштабної війни.
Єдиний раз ми бачили щось подібне у 2015 році, коли різко зросли витрати на національну оборону. Однак величезна різниця між 2015 і 2023 роками полягає в тому, що тоді динаміка доходів не була такою катастрофічною,
– сказала Наталія Лаврова, головний економіст BCS Global Markets.
Що "рятує" Росію
Компенсувати такий значний удар по своїх доходах вдалося завдяки збільшенню обсягів продажів енергоносіїв за значно зниженими цінами Китаю та Індії.
Крім того, країна-агресорка намагається продавати китайські юані та золото. Минулого місяця вона отримала за це 38,5 мільярдів рублів.
До слова, економіст Олег Гетман у коментарі 24 Каналу повідомляє, що усі схеми Росії щодо обходження санкції Заходу, а це й змішування нафти, й "чорний флот", провалюються, адже вони не дають великого ефекту. Втрати у будь-якому випадку надто великі.
Актуально Реалії для економіки не райдужні: чи може Росія чимось відповісти на нафтове ембарго
Наслідки для агресорки
- У січні Росія втратила 8 мільярдів доларів внаслідок санкцій.
- В країні вже почала друкувати гроші через дефіцит бюджету.
- За прогнозами KSE щодо стану російської економіки, у 2023 році реальний ВВП Росії скоротиться на 6,1%, а у 2024 році економіка країни-агресорки буде меншою на 15% порівняно зі сценарієм без війни та санкцій.