На цьому наголосили укладачі свіжого звіту Інституту з вивчення війни. У ньому підсвітили маніпуляції, які свідомо використовував Путін в інтерв'ю, щоб пригальмувати передачу Україні снарядів.

Читайте також Фортеця Бахмут – місце, де закінчиться епоха "вагнерівців"

Свідомо перебільшив можливості Росії

Путін навмисне маніпулював даними про можливості Росії, щоб посіяти зерно сумнівів у союзників України. Передовсім він прагнув переконати, що Росія мобілізувала власну оборонно-промислову базу. Також наголошував на тому, що Захід просто фізично не зможе забезпечити нашу державу необхідною кількістю снарядів.

Робить він це для того, щоб "створити хибне враження, що подальший український опір і західна підтримка України є марними".

Чим погрожував Путін

Так, за заявами Путіна, ЗСУ витрачають до 5 тисяч снарядів на день. На противагу він навів цифру у 14 – 15 тисяч снарядів, які США можуть виготовити за місяць. Водночас кривавий диктатор заявив, що заплановане нарощування оборонного виробництва Заходом не відповідатиме російському.

Мовляв, до кінця 2023 року країна-агресорка випустить понад 1 600 нових танків. І що на той час у Росії буде утричі більше танків, ніж в України. Зауважимо, що цими словами він ще й намагався знівелювати танкову коаліцію.

Зауважимо, що Путін не полишив спроб звинуватити Захід. За його словами, постачання озброєння Україні – спроба продовжити війну.

Можемо допустити, що ці заяви Путін також робив для внутрішнього ринку. Йому потрібно буде мотивувати як оборонку Росії, так і населення. Адже складно буде переконувати йти на фронт, знаючи, що проти сучасних західних танків воюватимуть на старих Т-54. Їх країна-агресорка вже зняла зі зберігання та відправила на передову.

Путін погрожує ядеркою у Білорусі

  • Нагадаємо, що напередодні Путін заявив, що передасть Білорусі тактичну ядерну зброю. Причому кривавий диктатор навіть встиг знайти виправдання своїм діям.
  • Мовляв, відповідне рішення у Кремлі ухвалили у відповідь на передачу Україні снарядів зі збідненим ураном. Ми ж нагадаємо, що ці снаряди не несуть жодної ядерної загрози. Натомість реально загрожують російським танкам, адже є значно міцнішими та дозволяють ефективно пробивати броню.
  • Зауважимо, що у США вже відреагували на рішення Росії. Високопосадовець з американської адміністрації зауважив, що не бачить причин для коригування "нашої власної стратегічної ядерної позиції". Крім того, не спостерігаються ознаки того, що Росія таки використає ядерну зброю.
  • Цікаво, що Росія завжди звинувачувала США в тому, що вони розташовують свою ядерну зброю за межами країни. Але, схоже, що цього разу Кремль вирішив сам порушити те, чим пишався роками.