Це сприятиме здатності України підтримувати військову ініціативу. Відповідну інформацію повідомили в американському Інституті вивчення війни.
Зауважте Місто незламності: чому битва за Бахмут є вирішальною для контролю України над Донбасом
Дії Путіна в напрямку Бахмута
Зацикленість Путіна на продовженні наступальних операцій навколо Бахмута та в інших місцях сприяє здатності України утримувати військову ініціативу на інших ділянках бойових дій,
– вважають аналітики.
За їхніми даними, подальші оперативні успіхи України залежатимуть від здатності наших військових безперервно продовжувати послідовні операції протягом зими.
Оперативна пауза Путіна
Варто зауважити, що генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що російська армія прагне досягти оперативної паузи взимку, простіше кажучи – заморозити війну, щоб:
- повернути собі ініціативу;
- а також провести контрнаступ весною.
Саме це, на думку генерального секретаря Альянсу, принесе користь Росії, оскільки позбавить Україну ініціативи.
Оперативна пауза взимку, ймовірно, передчасно завершить контрнаступальні операції України, збільшить ймовірність того, що Україна втратить ініціативу, та надасть деградованим російським військам цінну 3 – 4-місячну відстрочку для відновлення і підготовки до ведення бойових дій на кращому рівні,
– вважають аналітики.
Натомість Владімір Путін не бажає припиняти бойові дії, а російські військові продовжують наступати довкола Бахмута.
Зауважте Путін ще від літа "збирається" на Донбас, але тепер може й не встигнути
Останні новини про Бахмут
- 6 грудня речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий розповів, що росіяни декілька місяців намагаються захопити Бахмут, проте їм нічого не вдається. Саме тому ворог змінив тактику. Це відбувається через погану погоду або великі втрати росіян.
- Зокрема, ПВК "Вагнера" не використовує важку техніку під час атак, а частіше розбивається на невеликі групи та намагається дістатись передових позицій ЗСУ. Проте наші військові помічають їх та атакують зі стрілецької зброї.
- 5 грудня Сергій Череватий підтвердив, що на Бахмутському напрямку залишається велика динаміка боїв, зокрема атак ворога та штурмів. За його даними, ворог втрачає там орієнтовно 70 загарбників на добу.