Ще у п'ятницю ввечері, 5 квітня, в російському медіапросторі почали з'являтися повідомлення про прорив дамби та затоплення Орську. Однак Владімір Путін лише зараз вирішив "змилуватись" та провести нараду стосовно цієї ситуації, повідомляє 24 Канал.

Дивіться також Труни попливли: внаслідок повені росіяни знаходять "цікаві" сюрпризи

Наобіцяв виплати

Кремлівський очільник провів нараду з питань ліквідації наслідків паводків в Оренбурзькій, Курганській та Тюменській областях. Присутніми на обговоренні були члени уряду, керівники профільних міністерств, а також глави регіонів та муніципалітетів, які постраждали від повені.

Не обійшлося й без показової стурбованості через ситуацію. Через майже три тижні після прориву дамби російський диктатор заявив, що потрібно буде детально оцінити та скоригувати, якщо необхідно, розміри компенсаційних виплат росіянам, які постраждали від надзвичайної ситуації.

Маю на увазі й одноразову матеріальну допомогу, і виплати у зв'язку з частковою чи повною втратою майна та й інші. Підходи тут мають бути єдиними та справедливими – незалежно від бюджетної забезпеченості регіонів,
– запевнив Путін.

За його словами, влада повинна реагувати на "кожну скаргу та звернення громадян". Водночас за даними російських екстренних служб, загальна сума виплат постраждалим від прориву дамби в Оренбурзькій області нібито перевищила 1 мільярд рублів. Зауважимо, що він не відвідав жодну з постраждалих областей.

Не чекатимуть завершення кінцевої оцінки пошкоджень

Російський міністр будівництва та житлово-комунального господарства Ірек Файзуллін заявив, що темпи обстеження житлових приміщень, які постраждали від повені, планують збільшити майже вдвічі.

За його словами, влада здійснюватиме поетапне виділення коштів без очікування повного завершення оцінки. Однак якість процесу подібних виплат у такій ситуації викликають сумніви.

Що цьому передувало

  • Жителі Оренбурга, який затопило через прорив дамби, неодноразово зверталися до Владіміра Путіна, бо їм нема де жити. Але він не поспішав відповідати.
  • Цікаво, що мер Орська "евакуював" свою родину у Дубай під час повені. Зокрема, його син після оголошення часткової мобілізації у Росії восени 2022 року жив на віллі в Саудівській Аравії й навіть мав там дозвіл на проживання.
  • Російські пропагандисти відмовлялися обговорювати у своїх ток-шоу проблеми країни. Так, Владімір Соловйов заявив, що є важливіші теми, ніж затоплення міст в Оренбурзькій, Курганській, Томській, Тюменській та Кемеровській областях Росії.
  • До того ж російська влада навіть не визнавала, що внаслідок катастрофи загинуло 5 людей, спростовуючи цю інформацію. Втім, російські ЗМІ змогли встановити щонайменше 5 загиблих осіб в Орську.