Через сильні паводки росіяни натрапляють і на цікаві "знахідки". Так, наприклад, жителі міста Саранськ виявили на місцевому озері труни, які плавали прямо в ньому, пише 24 Канал.

Дивіться також Через повінь в Росії зупинили роботу десятки газових свердловин

Один із мешканців записав відео для своєї матері, в якому поділився із нею цією "знахідкою".

"Мам, дивись, я приїхав, і тут гроби плавають. Це Лісне озеро", – сказав у відео місцевий.

Ситуація стає гіршою

У Тюменській області рівень води в річці Ішим за добу піднявся на 140 сантиметрів, тобто до 10,5 метрів. Це рекордний показник за останні 27 років.

Місцева влада попередила, що найближчим часом ситуація залишатиметься напруженою, а рівень води буде тривалим. Водночас допомагати росіянам та рятувати їх влада не поспішає.

"А в нас все добре"

В Абатському районі Тюменської області за останню добу рівень води також збільшився на 64 сантиметри. Пік повені очікують протягом трьох найближчих днів.

Служба Сибірсько-Уральської енергетичної компанії вже заявила, що в Тюменській області Росії через паводок знеструмлено понад 10 населених пунктів. Але пропагандистські канали запевняють мешканців, що служби активно зміцнюють дамби, які захищають від води федеральну трасу, і що в них "все добре".

Тим часом у Курганській області через паводок у шести муніципальних округах залишаються підтопленими 305 житлових будинків і 685 присадибних ділянок.

А в Оренбурзі наразі залишаються підтопленими 5 510 будинків і ще 10 696 присадибних ділянок.

Також під час повені в Оренбурзькій області загинуло щонайменше п'ятеро людей. Про це пише росЗМІ із посиланням на родичів та волонтерів, але цю інформацію намагаються приховати. А от міністр з питань надзвичайних ситуацій Алєксандр Куренков під час перебування в Оренбурзькій області заявив, що загиблих через затоплення в Орську нібито немає.

Звідки повінь

  • 5 квітня в місті Орськ, що в Росії, прорвало греблю дамби, внаслідок чого вода затопила місто та нанесла значних руйнувань.
  • Цікаво, що мер міста Орськ Василь Козупиця за кілька днів до прориву дамби відзвітував у соцмережах, що загрози немає.
  • Основна версія пояснює, що прорив греблі міг статися через різке танення снігу, а також підвищення рівня води в річці Урал та в Іриклінському водосховищі.
  • Владімір Путін тим часом не поспішає відвідувати постраждалі регіони. Своє "занепокоєння" він виявив лише на словах, які не надто допомагають людям затоплених міст.