Про це 24 каналу повідомив політолог Ігор Чаленко. За його словами, зараз Путін виходить з реальних "успіхів" так званої "другої армії світу".

До теми Фінляндія та Швеція офіційно подали заявки на вступ до НАТО

Путін намагається хитрувати

Як пояснив політолог, ймовірно так він намагається показати, що готовий робити якісь кроки назустріч. Звичайно, у нього це виходить дуже кострубато.

Водночас судячи із недавніх заяв президента Франції Еммануеля Макрона щодо пропозицій Путіна, стає зрозуміло, що очільник Кремля в теперішній ситуації намагається хитрувати. Ймовірно, щоб вибити собі якісь бонуси стосовно території та, можливо, підписання "мінська-3".

Ризики були завжди

Що стосується розширення НАТО, то, звичайно, Путін, починаючи повномасштабну війну в Україні, схибив ще з самого початку,
– заявив Чаленко.

Він пояснив, що поки президент Росії розповідав про небезпеку НАТО, то постійно упускав один момент. Ризики, яких він так боїться зараз, були ще після розширення організації у 2004 році, коли країни Балтії стали членами Альянсу.

Читайте також Путін прорахувався, – Тизенгаузен про зміну позиції щодо розширення НАТО

Утім, як наголосив політолог, за понад 15 років (а фактично 17 – 18 років) нічого не сталося, оскільки НАТО – це оборонний блок. Уся його філософія заснована виключно на захисті країн-членів.

Слід аналізувати тільки дії

Зараз, говорячи про Фінляндію і Швецію, Путін намагається вплинути на громадську думку цих країн. Тобто він нібито запевняє, що вони не вороги, тому нічого не станеться.

Водночас ми вже бачили, як ще до розміщення інфраструктури НАТО – до кордонів поїхали російські "Іскандери" та все інше, як любить робити Путін. Тому віри його словам немає. Необхідно аналізувати виключно дії, а вони продовжують видавати його агресивну політику,
– заявив політолог.

Україна рятує цивілізований світ

Крім того, політолог наголосив, що не потрібно забувати слова російських пропагандистів стосовно Фінляндії та Швеції, країн Балтії, Польщі. Він зауважив, що це не припиняється і не закінчиться виключно на Україні.

Просто завдяки успішній протидії Збройних Сил України за підтримки західних партнерів, ми поки зупиняємо Росію на нашій території. Великою ціною, але ми це робимо й захищаємо весь цивілізований світ,
– підсумував Чаленко.

Путін не зможе розвалити НАТО

На думку політолога, Путін може не розраховувати, що розвалить Альянс зсередини, а такі спроби вже були. Звичайно, можуть бути різні точки зору, але всі розуміють, що поки немає нової оборонної структури такого типу – усім краще сидіти в НАТО.

Чаленко розповів, де схибив Путін: дивіться відео


Вступ Фінляндії та Швеції у НАТО: останнє

  • Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну Фінляндія та Швеція вирішили переглянути свої безпекові пріоритети. До цього країни дотримувались нейтрального статусу.
  • Сьогодні, 18 травня, Фінляндія та Швеція офіційно подали заявки на вступ до Північноатлантичного Альянсу. Подача заявок означає початок процесу вступу, який може тривати декілька місяців.
  • На заваді вступу цих країн до Альянсу неочікувано стала Туреччина. За інформацією, вона має багато претензій як до Фінляндії та Швеції, так і до членів НАТО, тому вирішила піти на шантаж.