Хоча Путін й досі розглядає такий сценарій, має певні застереження щодо його реалізації. Таку думку 24 Каналу висловив білоруський опозиціонер, керівник "Білого легіону" Сергій Бульба, зазначивши, що Путін вже створив власний "ударний кулак" на території Білорусі та під її прапором.

До теми Вперше ідеться про ядерну зброю: Білорусь посилила військову доктрину, можуть ухвалити в квітні

Білоруси не готові воювати

Він наголосив, що немає жодного підтвердження, що Путін справді тисне на Лукашенка щодо введення білоруських військ на територію України. Велику роль у цьому зіграло те, що Путін, маючи агентуру абсолютно на всіх рівнях у білоруських силових структурах, дізнався, що білоруси не готові воювати, особливо проти України.

Ба більше, вони можуть разом зі зброєю переходити на бік ЗСУ. Проте Путіна категорично не влаштовує такий варіант, тому що загороджувальними загонами у такій ситуації не обійдеться. Це і є головна причина, чому не була введена білоруська армія до України,
– припустив опозиціонер.

Проте за час так званих російсько-білоруських навчань, які закінчилися війною проти України, білоруські підрозділи перебувають в стадії навчання, і воно постійно продовжуються. Підрозділи доводяться до повного штату воєнного часу. Це стосується не тільки підрозділів сил спеціальних операцій, а навіть механізованих бригад.

Лукашенко дізнається потім

Під одного з силовиків Лукашенка – командувача внутрішніми військами та заступника міністра внутрішніх справ Ніколая Карпенкова (у лютому його можуть призначити на посаду керівника МВС) – створено і профінансовано Москвою сім загонів. Вони, за словами Бульби, складаються з колишніх спецпризначенців внутрішніх військ та вагнерівців.

Їх не готують як підрозділи міліції, щоб розганяти мітинги. Їх готують як справжніх штурмовиків, і ці підрозділи мають ідеологію штурмовиків,
– зауважив керівник "Білого легіону".

Сергій Бульба припустив, що це і є той "ударний кулак", який може ввести на територію України сам Путін, безпосередньо віддаючи команди Карпенкову. А Лукашенко про це зможе потім дізнатися з телеграм-каналів.

Що відбувається в Білорусі

  • Білоруські військові відправляються до Росії, щоб пройти навчання у росіян, які набули досвіду під час війни проти України. Білоруси після навчання повернуться додому та передаватимуть отримані знання як інструктори підрозділам збройних сил Білорусі.
  • Раніше у ГУР повідомляли, що в Білорусі відбувалися перевірки ППО. Крім того, там будується нове військове містечко. Це може свідчити про бажання Путіна втягнути Білорусь у війну в Україні. Однак досі йому це не вдавалося.
  • Представник ГУР Андрій Юсов запевнив, що українські сили стежать за ситуацією та посилюють кордон.