Наразі на Херсонщині відбувається хаотична "евакуація" та депортація місцевого населення. Про це 24 каналу розповів депутат Херсонської облради та військовий ТрО Сергій Хлань.

Варте уваги Це останній крок, – Гайдай пояснив, навіщо Путін оголосив воєнний стан на окупованих територіях

Воєнний стан "легалізував" обкрадання українців

Крім того, важливо, що з введенням воєнного стану росіяни "легалізували" свої обкрадання українців. Зокрема державних та приватних підприємств.

Однак державні підприємства російські загарбники вже давно пограбували, назвавши їх "своїми". Окупанти не соромляться говорити про те, що протягом минулого тижня вивозили українське державне майно. Крім того, вони забирали також майно приватних підприємств, зокрема цінне обладнання.

Наразі ця крадіжка фактично "легалізована" з воєнним станом,
– зазначив депутат Херсонської облради.

Обмеження на виїзд та мобілізація

Введення воєнного стану після псевдореферендумів на окупованих територіях дає можливість окупантам здійснювати трудову або військову мобілізації населення. Втім, наразі таких випадків мобілізації ще не було зафіксовано.

Крім того, воєнний стан передбачає обмеження на виїзд українських громадян з окупованої частини Херсонщини. Так, певний час українцям буде важко повернутися на підконтрольні нашій державі території.

Можливо згодом це можна буде зробити через Крим та Грузію відповідно, але станом на зараз важко зорієнтуватися, як відбуватиметься виїзд на підконтрольну територію,
– зауважив депутат Херсонської облради.

Хлань розповів, яка ситуація на Херсонщині після введення воєнного стану: дивіться відео

Ситуація на Херсонщині: останні новини

  • Вночі 21 жовтня пролунали потужні вибухи біля Антонівського мосту. Внаслідок удару пошкоджена баржева переправа, яку спорудили окупанти. Країна-агресорка заявляє про жертви серед цивільних мешканців. Однак, на думку херсонського активіста Молчанова, це – малоймовірно.
  • За даними американської розвідки, ЗСУ мають унікальний шанс, щоб звільнити Херсон і частину Донбасу протягом найближчих 6 тижнів. Утім, зауважили, що, попри успіхи українських військових на лінії фронту, воєнні дії триватимуть ще не один місяць.
  • Країна-агресорка вирішила посилити своє угруповання військ на Півдні України. Для цього в регіон відправили тих, хто потрапив під часткову мобілізацію у Росії. Відомо, що на Херсонщину прибули вже 2 тисячі "мобіків".
  • Росія намагається влаштувати техногенну катастрофу на Півдні. В Офісі Президента попередили про провокації та злочинні наміри загарбників. Так, вони, ймовірно, можуть вдатися до підриву Каховської ГЕС, щоб затопити території та зупинити контрнаступ ЗСУ й перекрити власний відступ.