Про це сайту "24" повідомив Микола Давидюк, директор аналітичного центру "Політика".
Як говорить експерт, Росія хоче обміняти звільнення Донбасу на зняття санкцій і легалізацію крадіжки Криму. На думку Давидюка, Путіну стратегічно важливо до кінця цього року зняти санкції, щоб з 2018-го – року виборів президента РФ – почати підвищувати пенсії.
Читайте також: Фантазії "недороса" Захарченка: Росія починає новий етап війни?
"Путін не є президентом всієї Росії. Він – президент бабусь і телевізора. І якщо він не збільшить доплат, то втратить цих виборців. Він може написати собі рейтинг 85%, і стільки ж йому нарахує ЦВК. Але це викличе сильне незадоволення росіян і навіть бунти. Йому потрібне зняття санкцій. Тому російський президент піднімає ставки, і мова йде вже не про якісь там терористичні угруповання, а вже про цілу квазідержаву", – зауважує політолог.
За словами Миколи Давидюка, Україні не можна допускати навіть згадування назв квазідержав і не можна дати викристалізуватися навіть самій ідеї. Таким чином, як вважає експерт, закладуться проблеми і конфлікт на роки, а Росія використає це для посилення конфлікту і різних маніпуляцій.
Водночас, на думку політолога, навряд чи Росія зважиться на широкомасштабну війну. Цього не хочеться навіть самому Путіну.
Війна для Путіна була б цікавим варіантом президентських виборів. Але питання, чи є в нього сили і змога? Швидше за все – ні того, ні іншого. Бюджет не настільки наповнений, щоб реалізовувати такі проекти. За три роки війни з Україною Росія виснажилась. До того ж, чи готові росіяни платити за війну? У них вибір: отримати більшу пенсію, чи "побєдоносну" війну на Донбасі?
– наголошує експерт.
Як підкреслює Давидюк, росіяни сьогодні бачать, що Крим, за який вони так начебто переживали, не приніс їм тієї сатисфакції, на яку вони розраховували. А фотографії порожніх кримських пляжів – яскрава демонстрація того, як росіяни "радіють" захопленню півострова. Це віртуальна перемога, говорить він, яку й на хліб не намастиш.
Читайте також: "Аншлаг" у Криму: журналіст провів відеоекскурсію
Однак посилення військового напруження, на його думку, буде.
Найголовніше, щоб західна коаліція із захисту України була більш рішучою, радикально настроєною і єдиною. Трамп, Макрон і Меркель демонструють різку політику, яка може стати політикою сили. Путін це розуміє і боїться. Особливо це відноситься до Трампа. Президент РФ не робить різких дій через те, що від Трампа можна чекати, чого завгодно. І це стримує Путіна. Він бачить, що відповіді на його дії можуть бути лінійними: сила може піти на силу,
– підкреслює Микола Давидюк.
Нагадаємо, протягом 20 липня на Донбасі загинуло одразу 9 українських військових. Ще 5 бійців були поранені. Раніше глава терористів так званої "ДНР" Захарченко заявив про заснування нової держави з меншовартісною назвою "Малоросія".