Він зауважив: заяви Путіна про те, що деякі території України є "споконвічною російською землею", є грою на емоціях і маніпуляціями з історією. Про це він розповів в коментарі Укрінформу.
Актуально: Путін назвав частину України російською територією: в МЗС йому різко відповіли
Історія – не дуже надійний радник у політичних справах. До історичних аргументів зазвичай звертаються тоді, коли немає чого більше сказати,
– наголосив дипломат.
Однак, на думку Пристайка, та ж історія може давати цінні уроки. Один із таких краще не ігнорувати російському президенту.
Ті, хто зазирають на чужу землю, хто бачать за кордоном якісь "споконвічні території" – завжди приходять до поганого фіналу. І якщо саме Україна мусить надати комусь черговий урок історії, то так тому й бути,
– додав він.
Пристайко водночас нагадав: Путін пообіцяв на міжнародній арені, що докладе зусиль для того, щоб виконати всі зобов’язання, дані під час зустрічі "нормандської четвірки" у Парижі. Тепер від нього це з нетерпінням очікують.
"Це – справи і це – реальні кроки до миру. А оці заяви і маніпуляції історією – це гра на емоціях. Ми вміємо відрізняти слова від дій. Від усіх, хто сидів за столом переговорів у Нормандії, ми очікуємо дій", – сказав Пристайко.
Путін назвав частину України "споконвічно російською": як це було
Путін на пресконференції роз’яснював своє розуміння історії – мовляв, під час створення Радянського Союзу "російські території, які до України не мали жодного відношення, вирішили чомусь їй передати.
Російський президент назвав це "дивним рішенням Володимира Леніна" і додав, що тепер "РФ з цим розбирається". На ці зухвалі заяви вже відреагували в українському МЗС.
Путін розповідає про "споконвічно російські території": відео