Таку думку сайту "24" висловив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Читайте також: У Путіна прокоментували "кремлівські списки" від США

"Це натяк олігархам, що за підтримку Путіна вони стають співучасниками його злочинів. Зокрема, зникнення людей на Кавказі, вбивство Нємцова, війну в Україні, що призвело до мільйонів переміщених осіб, десятки тисяч вбитих, війну в Сирії, газові атаки на дітей. Ці люди будуть в списках нев’їзних, під арештами, не матимуть доступу для ведення бізнесу в США, тому що вони – додатки до корупційного автократичного режиму Путіна", – зазначає Давидюк.

При цьому, за словами Давидюка, у фігурантів санкційних списків є два шляхи: або домовитися із Заходом, або повернути гроші в Росію. Частина, говорить політолог, намагатиметься домовитися із Заходом про співпрацю, здасть інших "колег", тільки б не потрапити в ці списки.

Водночас, зауважує фахівець, чиновники і олігархи, які потрапили в списки, розуміють, що, повертаючи гроші в Росію, вони перестають де-факто бути їхніми власниками. Представники близького оточення Путіна стануть рядовими співробітниками адміністрації президента.

Читайте також: Медведєв і Пєсков потрапили у "кремлівську доповідь" США: що це означає

"Ті олігархи і чиновники, хто не хоче заводити гроші в Росію, але й з Путіним не хоче псувати стосунки, імітують розлучення з дружинами, влаштовуючи скандали через подружню зраду. При цьому на дружину переписують яхту за 300 мільйонів доларів і офшорні компанії з капіталом у два мільярди доларів, нерухомість за кордоном. Таким чином захищають свої капітали", – вважає Микола Давидюк.

Але, за словами експерта, санкційний режим – довга гра. Хоча це веде до того, що Путін стає токсичним активом для своїх олігархів.

Якщо раніше Путін був куркою, яка несла золоті яйця, то зараз він – токсичний актив, який знищує своїм рукостисканням кожного, хто до нього підходить. Наближеність до Путіна стала гірше ядерної зброї. Ці люди перетворюються в рядових злочинців глобального масштабу,
– наголосив Микола Давидюк.

Нагадаємо, 30 січня Міністерство фінансів США представило в Конгресі так звану "кремлівську доповідь". До списку увійшли наближені до Володимира Путіна російські чиновники і бізнесмени. У список потрапили 210 імен – 114 чиновників і 96 бізнесменів. Це список російських посадових осіб, політиків і олігархів з аналізом їхніх зв'язків з президентом Володимиром Путіним і правлячою елітою.

Читайте також: Між двома вогнями: Волкер і Сурков домовилися не в інтересах України?