З усіх інтерв'ю та розмов із Путіним, які бачив та читав Бершидський, він може зробити єдиний висновок – вони завжди позбавлені сенсу, пише блогер для американського видання.

Читайте також: Експерт пояснив, у чому полягає хитра гра Путіна під час "Прямої лінії"

На думку автора статті, "безглуздо судити журналіста або режисера за тим, що він або вона запитують у Путіна, чи за тим, як той відповідає. Його публічні взаємодії по суті односторонні, і, хоча може здатися, що він реагує на співрозмовника, насправді він не взаємодіє з інтерв'юерами або з тими, хто ставить йому запитання під час його ретельно зрежисованих прямих ліній і прес-конференцій, – він використовує їх. Все, що вони можуть зробити у відповідь, це спробувати використовувати і його – аби поліпшити своє становище або спробувати вирішити свої життєві проблеми".

"Відповіді Путіна є сигналами і повідомленнями для когось, кого немає в кімнаті, але це лише вторинні знаки в порівнянні з тим, що він насправді робить", – йдеться в статті.

Я не пригадую жодного інтерв'ю або публічного виступу, в якому б Путін розкрив щось випадково або під тиском. Його лицемірство завжди свідоме, а його відхилення від фактів націлені на посилення меседжу,
– продовжує Бершидський.

"У випадку з іноземними інтерв'юерами його аудиторією є уряди і політичний істеблішмент їхніх країн і, в меншій мірі, внутрішня аудиторія, яка чекає, що він влаштує проти Заходу", йдеться далі. Блогер констатує, що меседж Путіна іноземним лідерам не змінився за 17 років: "Росія – це суверенна держава з низкою історичних інтересів, які вона буде переслідувати незалежно ні від чого; західні держави не можуть вказувати Росії, як діяти".

Читайте також: Путін боїться показувати свій програш після посилення санкцій, – експерт

Що ж до прес-конференцій та "прямих ліній" всередині країни, то сигнал Путіна і цим аудиторіям також ніколи не змінюється, стверджує Бершидський: "У мене все під контролем, і будь-яке питання управління зазнає мого втручання, яким би незначним воно не було, все заради моїх вірних підданих".

Журналіст вказує і на незвичайну рису "Прямої лінії" з Путіним, яка відбулася в четвер, – це "нецензурні" питання, надіслані у вигляді повідомлень, які миготіли на екрані.

Путін сказав модератору, що він їх бачив, але не спробував на них відгукнутися. Тому у висновку це було типове інтерв'ю з главою Кремля: шаблонні реакції, які я чув багато разів,
– підбиває підсумок Бершидський.

Читайте також: Відрежисоване "шоу" Путіна розлючені росіяни назвали цирком, – Washington Post