Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Ярослава Железняка та Міністерство оборони.
Контекст Армія здорової людини: чим має займатися військовий омбудсмен в Україні
Що передбачає законопроєкт про військового омбудсмена
Як повідомив Ярослав Железняк, у залі не було тих, хто проголосував проти.
Парламент прийняв законопроєкт №13266 щодо створення, визначення правового статусу, завдань та засад діяльності військового омбудсмена. За основу – 287,
– написав він.
Рустем Умєров розповів, що законопроєкт розроблений фахівцями Міністерства оборони у співпраці з Уповноваженою Президента з питань захисту прав військовослужбовців, громадянським суспільством, юристами, військовими, і внесений главою держави до парламенту як невідкладний.
Мета законопроєкту – створити незалежну інституцію, яка матиме реальні повноваження, прозорі процедури й ефективні механізми реагування на порушення прав захисників.
Усі воїни мають знати, куди звернутися, якщо їхні права порушено. І, головне, реакція обов'язково буде! Саме тому ця інституція має бути сильною, незалежною й ефективною. Захист тих, хто захищає Україну, – не опція. Це наш обов'язок,
– наголосив міністр оборони.
За його словами, Україна матиме дієвий механізм цивільного контролю. Він підвищить довіру до командування й держави, посилить військову справедливість і зміцнить бойовий дух та згуртованість.