"За" відставку Ткаченка з посади міністра культури та інформаційної політики проголосував 321 депутат, пише 24 Канал. Також у Раді розповіли, коли можуть призначити нового міністра.

Дивіться також Діяв, як керівник медіахолдингу: які основні помилки Ткаченка на посаді Міністра культури

Питання призначення нового міністра поки не на порядку денному

Зокрема, нардеп фракції "Голос" Ярослав Железняк написав, що "питання призначення нового міністра сьогодні не стоїть на порядку денному і скоріш за все не буде на цьому тижні".

Ярослав Железняк також повідомив, що Олександр Ткаченко особисто прийшов у Раду. Питання відставки Ткаченка парламент розглядав за його присутності.

Раніше Ткаченко повідомив, що звітував про пророблену роботу в Міністерстві культури та інформаційної політики України під час своєї каденції на засіданні Комітету ВРУ з питань гуманітарної та інформаційної політики. За його словами, це формальна процедура звітування перед відставкою.

Що відомо про відставку Ткаченка

  • Володимир Зеленський 20 липня попросив очільника Кабміну Дениса Шмигаля розглянути заміну міністра культури Олександра Ткаченка. Відразу після цього міністр повідомив, що подав у відставку.
  • Заява Зеленського збіглася у даті з бурхливим обговоренням виділення 33 мільйонів державних коштів на серіал "СМТ Інгулець", продюсером якого є Юрій Горбунов.
  • Коментуючи рішення піти у відставку, Ткаченко сказав, що як приватні, так і бюджетні кошти "під час війни на культуру не менш важливі, ніж на дрони".
  • Раніше українці зареєстрували на сайті звернень Кабміну петицію з вимогою звільнити Ткаченка, проте прем'єр сказав, що не бачить підстав для відставки.
  • З Ткаченком пов'язано чимало скандалів. Йому закидали несвоєчасну евакуацію музеїв на початку повномасштабного вторгнення Росії. Також він не був проти того, що на національному телемарафоні працюють ведучі з колишніх каналів Віктора Медведчука.