За те, щоб розпочати процедуру внесення змін до Конституції України в частині недоторканності народних депутатів, проголосували 336 парламентаріїв.

Читайте також: Недоторканність в країнах Заходу: коли заарештовують нардепів

Крім того, Рада також підтримала і направила до Конституційного суду проект Закону про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності) авторства нардепа Юрія Левченка – його підтримали 328 нардепів.

Читайте також: Чим відрізняються два законопроекти про зняття недоторканності

Раніше, в лютому 2015 року, Рада вже голосувала за законопроект про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України та суддів), однак після внесення змін до Конституції у частині правосуддя цей законопроект втратив чинність.

У жовтні 2017 року це питання знову винесли на порядок денний Ради – зокрема, скасування недоторканності було однією з вимог протестувальників під Верховною Радою.

Згідно з Основним законом України, для внесення змін до Конституції (а саме там у статті 80 міститься положення про недоторканність народних обранців), спочатку депутати мають більшістю голосів (тобто щонайменше 226) попередньо підтримати законопроект. Після цього він відправляється до Конституційного Суду України, який перевіряє його на відповідність до статей 157 та 158 Конституції України – зокрема, чи така зміна не скасовує чи обмежує права і свободи людини і громадянина або чи не спрямована вона на скасування незалежності.

Після того, як Конституційний суд України надасть позитивний висновок щодо законопроекту, на наступній сесії за нього має проголосувати конституційна більшість – тобто щонайменше 300 народних депутатів. Якщо ж зміни стосуються розділів І, ІІІ і ХІІІ Конституції, тоді рішення Ради затверджується всеукраїнським референдумом.