Соратника Медведчука, як і самого кума Путіна, підозрюють у державній зраді та замаху на розграбування національних ресурсів у тимчасово окупованому Криму.

Читайте також СБУ отримала дозвіл на затримання Тараса Козака

Якщо ми говоримо про Козака, то очевидно, я прогнозую, буде заочне досудове розслідування, але для цього необхідно зібрати чіткий перелік доказів, експертиз. Тому я розумію, що правоохоронні органи поспішають повільно за цим кейсом,
– сказав Денис Монастирський.

Голова Комітету Ради з питань правоохоронної діяльності додав: "Однозначно, цю справу розглядатимуть у найвищих судових інстанціях і не лише України, я маю на увазі, зокрема, Європейський суд з прав людини".

Де зараз перебуває Козак

  • Іван Баканов під час брифінгу 11 травня повідомляв, що Козак перебуває у Росії. За даними СБУ, проросійський нардеп не планує повертатися в Україну.
  • Зі свого боку Медведчук запевняв, що його соратник, якого також підозрюють у державній зраді, нібито лікується у Білорусі.
  • У Верховній Раді поінформували, що офіційно Козак не перебуває ані у відпустці, ані у відрядженні, ані на лікарняному.

Що відомо про справу Козака

Генпрокурорка Ірина Венедіктова підписала підозри Медведчуку та Козаку в держзраді та замаху на розкрадання національних ресурсів у тимчасово окупованому Криму.

За даними слідства, Медведчук передавав дані про ЗСУ через Козака Росії. Печерський суд Києва 13 травня куму Путіна запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту.