Данілов пояснив, чому Україна переходить на натовську зброю

Про це розповів секретар РНБО Олексій Данілов. Він сказав, що в Україні є проблеми з радянськими боєприпасами 152 та 122 калібру, оскільки їх майже не залишилося.

До теми Просто стріляти – не працює, – Костенко пояснив, чому успіх ЗСУ залежить не лише від зброї

Данілов сказав, що ці боєприпаси вже застарілі й мало хто їх досі випускає. Секретар РНБО наголосив, що інші країни переходять на сучасну зброю, яку також отримує Україна.

Але світ переходить на сучасні натовські стандарти – це насамперед влучність, менше використання боєприпасів для досягнення тих чи інших цілей. І те, що ми зараз отримуємо – це зовсім інша якість використання зброї,
– сказав Данілов.

Він зазначив, що зброя натовських стандартів дає "зовсім іншу ситуацію" щодо точності порівняно з радянською. Також Данілов підкреслив, що Україна переходить на натовські стандарти, оскільки в Конституції зазначено, що ціль нашої країни – членство в Альянсі.

"Ми переходимо на натовські стандарти не тому, що ми так хотіли. Тому що нас в Конституції записано, що мета нашої України – це членство в Альянсі", – резюмував Данілов.

НАТО готує план переходу України на озброєння Альянсу

  • Генсек НАТО Єнс Столтенберг у середині червня повідомив, що Північноатлантичний альянс готує переведення української армії з пострадянського озброєння на нові зразки.
  • Після цього, коли в Брюсселі відбувався саміт НАТО, Столтенберг знову наголосив, що Альянс має допомогти Україні перейти на сучасну зброю натовського зразка.
  • Відомо, що поставки в Україну деяких видів важкої зброї, систем ППО і літаків затягується, оскільки українським військовим потрібно опанувати західне озброєння. Для цього наші захисники проходять навчання за кордоном.
  • 20 липня має відбутися нова зустріч щодо підтримки України у форматі "Рамштайн". У МЗС України повідомили, що на зустрічі має бути оголошення про нову зброю для нашої держави.
  • Уже відомо, що США вирішили передати Україні ще 4 системи HIMARS, яких так бояться у кремлі.

До речі – США і союзники будуть навчати українських пілотів: дивіться відео