Про це 24 каналу розповів головний редактор Defence Express, військовий експерт Олег Катков. Він зауважив, що "Онікс" потрібно виявити за доволі обмежений час, щоб випустити по ній ракету.
Читайте також росіяни, начувайтесь: пілоти ЗСУ показали, як працює новий потужний "гостинець" від США
Чи важко нашій ППО збити ракети "Онікс"
Катков зазначив, що складність російської ракети "Онікс" полягає, по-перше, в тому, що вона є низьковисотною.
Тобто вона летить на малій висоті. І її важко банально побачити. Тобто час реакції комплексу доволі невеликий,
– сказав військовий експерт.
За його словами, швидкість ракети "Онікс" становить приблизно 2 Махи, тобто дві швидкості звуку. І за доволі обмежений час її потрібно виявити, комплекс має зреагувати й випустити ракету.
Це важка ціль. І тим не менш "Онікси" наші повітряні сили регулярно знищують,
– наголосив Катков.
Тобто, зауважив військовий експерт, це свідчить про вкрай високу ефективність наших сил протиповітряної оборони.
Катков пояснив особливості російської надзвукової ракети "Онікс": дивіться відео
Чим можна збити ракету "Онікс"
Катков розповів, що для того, аби збити ракету "Онікс", мають працювати спеціалізовані протиповітряні комплекси, які мають малу швидкість реакції та велику дальність дії.
Вочевидь, мовиться про серйозні комплекси на кшталт С-300, "Бука", "Тора", тобто абстрактно такого рівня системи,
– зазначив він.
Адже, пояснив експерт, дальність ураження зенітно-ракетної системи С-300 становить 75 кілометрів. Тоді як, наприклад, для зенітної установки "Шилка", якщо вона працюватиме по повітряній цілі на відстані 2,5 кілометри – це вже буде просто на межі можливостей людини, яка буде на педальку тиснути.
Більше про ракети та обстріли росії
- російські окупанти щодня запускають по українських містах свої ракети. Переважно ті влучають у цивільну інфраструктуру. У Службі безпеки України встановили, що лише 1 ракета з 19 випущених росією влучала у військовий об'єкт.
- Визначати найнебезпечнішу зброю серед усього спектру доволі складно. Це стосується, зокрема, й ракет. Як заявив Олег Катков, у випадку війни з росією – кожна ракета складна для перехоплення, бо має свої особливості.
- Глава міноборони росії шойгу заявив, що вони почнуть серійне виготовлення ракет "Циркон". Також окупанти планують продовжити виробництво старішої моделі гіперзвукової зброї "Кинжал".
Дивіться більше – пілот Мі-8 показав, як насипає по ворожих позиціях: відео