Будь-яке "волевиявлення", ініційоване кремлем на захоплених землях, не матиме легітимності й буде символічним. Про це 24 каналу розповів херсонський активіст Володимир Молчанов.

Зверніть увагу Окупанти на Півдні продовжують красти зерно й агітують "переписувати" на них землю

Активіст переконаний, що якщо росіяни відступлять з Правобережжя Херсонщини, вони й надалі плануватимуть проведення "референдумів" щодо "приєднання до росії".

Єдине, що може завадити, крім українського наступу – це внутрішньополітичні міркування. Це може бути небажання окремої частини чиновників приймати регіони або ж не приймати їх – у разі позитивного результату (а іншого вони й не "намалюють"). Тому не факт, що 4 листопада цей "референдум" буде,
– пояснив Молчанов.

За його словами, у будь-якому випадку таке "волевиявлення" точно не буде реалістичним, тому що проблеми з логістикою лише збільшуватимуться для росіян.

"Не тільки на правому березі, але й на лівому. Так само можливі члени "комісій" розуміють, що в них обов'язково потім щось "прилетить". Тут "випадкових" цивільних бути не може: всі хто прийшов на референдум з будь-якою метою, то є законна воєнна ціль. Тому, у разі спроб імітувати референдум, багато хто відправиться святкувати його на "концерт кобзона", – додав активіст.

Чи продовжується підготовка до "референдумів" на Херсонщині: дивіться відео

На його думку, зараз не потрібно думати, що імітація рефередума вже зірвана, поза залежністю від того, яку територію окупанти контролюватимуть.

"Треба лише зменшувати можливість для реальної імітації. Щобільше, навіть для Харківської області окупанти можуть провести "референдум" на території бєлгородської області серед колаборантів і до 10 тисяч "рускомірців", які втекли зі звільнених територій на автомобілях. Їм немає різниці, як проводити це "волевиявлення", – резюмував Молчанов.

Читайте також Росіяни використовують безробітних для формування "виборчих комісій" у Херсоні

Псевдореферендум на Херсонщині: що відомо

Вас також може зацікавити – яка ситуація в окупантів у тимчасово захопленому Херсоні: дивіться відео